Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Automatic PLC Control Cable Tray Roll Forming Machine with Chain Wheel and Chain Drive and Punching ...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Transmission Mode | Chain Wheel and Chain Drive |
| Cutting Method | Punching Die with Shear |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Production Capacity | 400sets/Year |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Cable Tray Roll Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Package Size | 25000mm*3000mm*1500mmm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Warranty | 1 Year |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500ppieces/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Warranty | 1 Year |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Warranty | 1 Year |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Economy | High Efficiency |
| Accuracy | High Accuracy |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Warranty | 1 Year |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Warranty | 1 Year |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| HS Code | 8455221000 |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500ppieces/Year |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Production Capacity | 500ppieces/Year |
| HS Code | 8455221000 |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Cable tray forming machine |
| Warranty | 1 Year |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Environmental Protection | Sustainable Development |
| Package Size | 2500.00cm * 300.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!