Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Stacking Light Steel Keel Forming Machine CNC Controlled High Speed,High Speed CNC Control Light Steel Keel Roll Forming Machine for Construction,High Speed 310mm Fe...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 50-75-100 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| HS Code | 8455221000 |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 60-27 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 310 Ridge Tile Machine |
| Customization | Customization |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 460 Ridge Tile Machine |
| Customization | Customization |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 300 Ridge Tile Machine |
| Customization | Customization |
| Transmission Method | 1-Inch Chain Drive |
| External Voltage | 3-Phase 380V, 50Hz |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 460 Ridge Tile Machine |
| Customization | Customization |
| Transmission Mode | Gear Transmission |
| Electronic Control System | PLC |
| External Voltage | 3-Phase 380V, 50Hz |
| Shaft Material | #45 Steel |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Specification | 6000mmx1300mmx1400mm |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Transmission Method | Electric |
| Customized | Customized |
| Model NO. | Ridge tile machine |
| Tile Type | Colored Steel |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Ridge tile machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Model | Ridge Tile Machine |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 6000mmx1300mmx1400mm |
| HS Code | 8474801000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 310 Ridge tile machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Stability | Strong Stability |
| Maintain | Easy Maintenance |
| Specification | about 6000mmx1300mmx1400mm |
| HS Code | 8474801000 |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Precision | High Precision |
| Degree of Difficulty | Easy to Operate |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang County, Cangzhou, Hebei Province |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 600.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8474801000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
37 products available
30 products available
43 products available
1 products available
12 products available
View All Categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!