Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,High Altitude Roll Forming Machine Platform with 18.5m Lifting Height 8t Capacity and Hydraulic Driv...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Capacity | 8t |
| Lifting Height | 18.5m |
| Transport Package | Container |
| Container | 9500*2500mm*3400mm |
| HS Code | 8428909090 |
| Production Capacity | 400set/Year |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | High Altitude Roll Forming Machine Platform |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Application | High Altitude Lifting Platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Capacity | 8t |
| Lifting Height | 18.5m |
| Transport Package | Container |
| Specification | 9500*2500mm*3400mm |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Application | High Altitude Lifting Platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Transport Package | Container |
| Lifting Capacity | 8t |
| Lifting Height | 18.5m |
| Specification | 9500*2500mm*3400mm |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Application | High Altitude Lifting Platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Capacity | 8t |
| Lifting Height | 18.5m |
| Transport Package | Container |
| Specification | 9500*2500mm*3400mm |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Application | High Altitude Lifting Platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Capacity | 8t |
| Lifting Height | 18.5m |
| Transport Package | Container |
| Specification | 9500*2500mm*3400mm |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Application | High Altitude Lifting Platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Moves | Moving |
| Driven Type | Hydraulic |
| Running Mode | Vehicular |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Capacity | 8t |
| Transport Package | Container |
| Lifting Height | 18.5m |
| Specification | 9500*2500mm*3400mm |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Moves | Moving |
| Running Mode | Vehicular |
| Lifting Capacity | 8t |
| Transport Package | Container |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Driven Type | Hydraulic |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Lifting Height | 18.5m |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | High-altitude lifting platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Moves | Moving |
| Running Mode | Vehicular |
| Lifting Capacity | 8t |
| Transport Package | Container |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Driven Type | Hydraulic |
| Feature | Easy to Operate |
| Electrical Control | Computer Control Cabinet |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | High-altitude lifting platform |
| Lift Mechanism | Telescoping Lift |
| Moves | Moving |
| Running Mode | Vehicular |
| Lifting Capacity | 8t |
| Transport Package | Container |
| Carrying Capacity | Weight Level |
| Driven Type | Hydraulic |
| Feature | Easy to Operate |
| Lifting Height | 18.5m |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!