Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Circular Round Flange Forming Machine 200-1600mm Diameter For 1.5-3mm Carbon Steel Plate,200-1600mm ...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Stability | Strong Stability |
| Applicability | Suitable for Different Materials of Metal |
| Operational Attribute | Easy to Operate |
| Precision | Meet The Flange Accuracy Requirements of Various I |
| Specification | 700.00cm * 200.00cm * 180.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Production Capacity | 400 Sets/ Year |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Circular flange forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Cutting Method | Cr12moy |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain Drive |
| Model | Circular Flange Forming Machine |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Stability | Strong Stability |
| Operational Attribute | Easy to Operate |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Production Capacity | 400 Sets/ Year |
| Warranty | 1 Year |
| Applicability | Applicability |
| Precision | Meet The Flange Accuracy Requirements of Various I |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| HS Code | 8474801000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Maintenance | Friendly |
| Efficiency | High-Efficiency |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Production Capacity | 500pieces/Year |
| Warranty | 1 Year |
| Operation | Easy |
| Stability | Strong Stability |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Model | Circular Flange Forming Machine |
| Cutting Material | Cr12moy |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 700.00cm * 200.00cm * 180.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Stability | Strong Stability |
| Operational Attribute | Easy to Operate |
| Applicability | Suitable for Different Materials of Metal |
| Precision | Meet The Flange Accuracy Requirements of Various I |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| HS Code | 8474801000 |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | Circular flange forming machine |
| Stability | Strong Stability |
| Operational Attribute | Easy to Operate |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Cangzhou, Hebei |
| Warranty | 1 Year |
| Applicability | Suitable for Different Materials of Metal |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| HS Code | 8474801000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Cutting Material | Cr12moy |
| Specification | 7000mmx2000mmx1800mm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Warranty | 1 Year |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400/Set |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 700.00cm * 200.00cm * 180.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Model NO. | Circular flange forming machine |
| Cutting Material | Cr12moy |
| HS Code | 8455221000 |
| Warranty | 1 Year |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain Drive |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400/Set |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!