Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,PLC Controlled Flexible Connection Production Line with 12 Forming Passes and Cr40 Main Shaft,380V 3...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Galvanized Sheet Thickness | 0.3-0.6mm |
| Galvanized Sheet Width | 50-105mm |
| Fireproof Cloth Width | 120-450mm |
| Finished Product Width | 180-600mm |
| Forming Passes | 12 Rows |
| Main Shaft Material | Cr40 |
| Control System | PLC Controlled |
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase |
| Production Speed | 6-8m/min |
| Machine Size | 3.5m×2m×1.5m |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Flexible Connection Production Line |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Flexible Connection Production Line |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Processing Speed | 6-8 m/min |
| Forming Speed | 6-8 m/min |
| Main Motor Power | 3 kW |
| Forming Stations | 12 stations |
| Roller Material | GCr15 Bearing Steel |
| Main Shaft Material | Cr40 Steel |
| Frame Material | 80×80 Square Tube |
| Control System | PLC |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material | Galvanized sheet 0.3–0.6mm |
| Working Width | 180–600mm |
| Forming Rows | 12 |
| Motor | 3KW |
| Speed | 6–8m/min |
| Control | PLC |
| Voltage | 380V 3Phase |
| Size | 3.5×2×1.5m |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material | Galvanized sheet 0.3–0.6mm |
| Working Width | 180–600mm |
| Forming Rows | 12 |
| Motor | 3KW |
| Speed | 6–8m/min |
| Control | PLC |
| Voltage | 380V 3Phase |
| Size | 3.5×2×1.5m |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material | Galvanized sheet 0.3–0.6mm |
| Working Width | 180–600mm |
| Forming Rows | 12 |
| Motor | 3KW |
| Speed | 6–8m/min |
| Control | PLC |
| Voltage | 380V 3Phase |
| Size | 3.5×2×1.5m |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Flexible Connection Production Line |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Flexible Connection Production Line |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Specification | 18000mm*1500mm*1500mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | Flexible Connection Production Line |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Specification | 18000mm*1500mm*1500mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Flexible Connection Production Line |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Flexible Connection Production Line |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Specification | 18000mm*1500mm*1500mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!