Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,High Precision M Shaped Cold Bending Forming Equipment With PLC Control System,PLC Controlled Profil...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | M-shaped cold bending forming equipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 198±5 mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Machine Name | M-Profile Roll Forming Machine |
| 198±5 mm | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | M-shaped cold bending forming equipment |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 119±5mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 119±5mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 119±5mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 119±5mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | CE, SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 119±5mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 198±5 mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | CE, SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 198±5 mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!