Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Continuous Downpipe Roll Forming Machine With PLC Control And 24 Main Roll Sets,Premium Automatic Gu...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Material Thickness | 0.4-0.6mm |
| Model NO. | Downpipe forming machine |
| Control System | PLC Control |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 1050.00cm * 100.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Specification | 10500mmx1000mmx1500mm |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Model NO. | Downpipe forming machine |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Forming Speed | 10-20m/Min |
| Control System | PLC Control |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 10500mmx1000mmx1500mm |
| Package Size | 1050.00cm * 100.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Model NO. | Gutter Downpipe Spout Roll Forming Machine |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Hydraulic Pressure | PLC |
| Color | Customization |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9000mmx600mmx1500mm |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 8000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Highlight | Hydraulic Pressure DownSpout Making Machine, PLC Control Gutter Roll Forming Machine, 16 Forming Stations Downpipe Spout Roll Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Highlight | Hydraulic Pressure DownSpout Making Machine, PLC Control Gutter Roll Forming Machine, 16 Forming Stations Downpipe Spout Roll Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Gearbox Transmission | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 900.00cm * 60.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!