Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Automatic Storage Shelf Panel Roll Forming Machine 14 Row Molding And PLC Control System,Durable And...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Storage Shelf Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Storage shelf forming machine |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Storage shelf forming machine |
| Tile Type | Colored Steel |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| HS Code | 8455221000 |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Usage | Roof, Wall |
| Tile Type | Colored Steel |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Storage shelf forming machine |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Hydraulic Shearing | Cutting Method |
| HS Code | 8455221000 |
| Tile Type | Colored Steel |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Storage shelf forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Motor |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Shelf Panel Forming Machine |
| Accuracy | High Accuracy |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Warranty | 1 Year |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Economy | High Efficiency |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7500.000kg |
| Model NO. | Shelf Panel Forming Machine |
| Accuracy | High Accuracy |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Warranty | 1 Year |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500pieces/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Shelf Panel Forming Machine |
| Accuracy | High Accuracy |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Warranty | 1 Year |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Economy | High Efficiency |
| Package Size | 1800.00cm * 150.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 7500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!