Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Hydraulic Standing Seam Roll Forming Machine 20 Row Molding For Colored Steel Roof And Wall Panels,H...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Specification | 9300mmx1400mmx1100mm |
| HS Code | 8474801000 |
| Production Capacity | 400sets/Year |
| 400sets/Year | 930.00cm * 140.00cm * 110.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 820 Standing Seam Roll Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Three Blade Linear Guide Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6000mmx1100mmx1000mm |
| Package Size | 600.00cm * 110.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Three Blade Linear Guide Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6000mmx1100mmx1000mm |
| Package Size | 600.00cm * 110.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Three Blade Linear Guide Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6000mmx1100mmx1000mm |
| Package Size | 600.00cm * 110.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Three Blade Linear Guide Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| d Specification | 6000mmx1100mmx1000mm |
| Package Size | 600.00cm * 110.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Three Blade Linear Guide Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6000mmx1100mmx1000mm |
| Package Size | 600.00cm * 110.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Linear Guide Rail Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mmx1400mmx1100mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 110.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Linear Guide Rail Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mmx1400mmx1100mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 110.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Quenched Chain |
| Cutting Method | Linear Guide Rail Cutting |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 9300mmx1400mmx1100mm |
| Package Size | 930.00cm * 140.00cm * 110.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!