Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Customized Metal Fence Plate Forming Machine With 12 Row Molding 4kw Servo Gear Transmission,Fence P...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 4kw Servo Gear Transmission |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 500.00cm * 100.00cm * 120.00cm |
| Package Gross Weight | 2000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Fence Panel Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Fence Panel Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 4kw Servo Gear Transmission |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Fence Plate Forming Machine |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 5000mmx1000mmx1200mm |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Fence Panel Forming Machine |
| Stability | Strong Stability |
| Efficiency | High-Efficiency |
| Specification | 5500mm*1000mm*1200mm |
| Origin | Dongguang County, Cangzhou, Hebei Province |
| Production Capacity | 500pieces/Year |
| Degree of Difficulty | Easy to Operate |
| Precision | High Precision |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Trademark | HENGFU |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Fence Panel Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 4kw Servo Gear Transmission |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Fence Plate Forming Machine |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 5000mmx1000mmx1200mm |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Fence Panel Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 4kw Servo Gear Transmission |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Fence Plate Forming Machine |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 5000mmx1000mmx1200mm |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material Thickness | 0.35–0.5 mm |
| Feeding Width | 125 mm / 156.2 mm |
| Forming Stations | 14 rows |
| Main Shaft | Φ56 mm, 45# steel |
| Roller Material | 45# steel, hard chrome plated |
| Rolling Speed | ≤25 m/min |
| Total Power | 12 kW |
| Voltage | 380V 50Hz 3Phase |
| Machine Size | 9×1×1.3 m |
| Weight | 3100 kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | Fence Panel Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 4kw Servo Gear Transmission |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | Fence Plate Forming Machine |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Max. Rolling Speed | ≤ 25 m/min |
| Installed Power | 12 kW |
| Voltage/Frequency | 380V / 50Hz ±0.4Hz |
| Inlet Width | 156.2mm / 125mm |
| Material Thickness | 0.35mm – 0.5mm |
| Overall Dimensions | 9m × 1m × 1.3m |
| Net Weight | 3100 kg |
| Required Operators | 1–2 persons |
| Uncoiler | Cantilever, Manual Tension |
| Operation Modes | Debug / Auto |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | Fence Panel Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!