Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,PLC Controlled Profile Metal Wall Panel Roll Forming Machine With 22 Rows And Hydraulic Shears Cutti...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Profile Metal Wall Panel Roll Forming Machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Glazed Steel | CE, SGS |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 416mm |
| Control System | PLC |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | (cold) cha jie ban2 |
| Tile Type | Colored Steel |
| Customized | Customized |
| Control System | PLC |
| Flexibility | Adjustable |
| Specification | 8000mm*1500mm*1600mm |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 305mm |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Control System | PLC |
| Machine Name | Line for The Production of Profile Wall Cladding |
| Package Size | 800.00cm * 150.00cm * 160.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 800.00cm * 150.00cm * 160.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Feed Width | 305mm |
| Hydraulic Pump Power | 4kw |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Control System | PLC |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!