Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,High Precision Double Layer Roll Forming Machine 0-35M/min Speed 7.5KW,Automatic Double Layer Roll F...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | One Inch Chain |
| Cutting Method | Shear of Guide Column |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6500mmx1300mmx1200mm |
| Package Size | 650.00cm * 130.00cm * 120.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | One Inch Chain |
| Cutting Method | Shear of Guide Column |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6500mmx1300mmx1200mm |
| Package Size | 650.00cm * 130.00cm * 120.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | One Inch Chain |
| Cutting Method | Shear of Guide Column |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6500mmx1300mmx1200mm |
| Package Size | 650.00cm * 130.00cm * 120.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Hardened Chain |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 11000mmx1300mmx1400mm |
| Package Size | 1100.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Hardened Chain |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 11000mmx1300mmx1400mm |
| Package Size | 1100.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Double layer roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Hydraulic Pressure |
| Transmission Mode | One Inch Chain |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Model | Double Layer Tile Press Machine |
| Cutting Method | Shear of Guide Column |
| Specification | 6500mmx1300mmx1200mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | C8 C21 Double Layer Roll Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Hardened Chain |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Trademark | HENGFU |
| HS Code | 8474801000 |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Model | C8 C21 Double Layer Trapezoidal Roll Forming Machi |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 11000mmx1300mmx1400mm |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Transmission Method | Electric |
| Model NO. | Double layer roll forming machine |
| Automation | High Degree of Automation |
| Lifetime | Long-Lived |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Package Size | 1100.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| HS Code | 8474801000 |
| Model NO. | C8 C21 Double Layer Roll Forming Machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1.2-Inch Hardened Chain |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Electronic Control System | PLC |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!