Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Stacking Light Steel Keel Forming Machine CNC Controlled High Speed,High Speed CNC Control Light Steel Keel Roll Forming Machine for Construction,Automatic Cold Hard...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 50-75-100 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| HS Code | 8455221000 |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 60-27 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Galvanized Sheet |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 7.5kw Inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 12000mmx1300mmx1400mm |
| Package Size | 1200.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Electric |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 6000mmx4000mmx1500mm |
| Package Size | 600.00cm * 400.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 8000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Double layer roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof, Wall |
| Transmission Method | Electric |
| Model | Corrugated Roofing Sheet Machine |
| Transmission Mode | 7.5kw Inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Specification | 12000mmx1300mmx1400mm |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Cold hard board arc machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Galvanized Sheet |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Transmission Mode |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | Specification |
| Package Size | 1200.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Galvanized Sheet |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 7.5kw Inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 12000mmx1300mmx1400mm |
| Package Size | 1200.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Tile Type |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Model | Corrugated Roofing Sheet Machine |
| Transmission Mode | 7.5kw Inch Chain Drive |
| 7.5kw Inch Chain Drive | PLC |
| Specification | 12000mmx1300mmx1400mm |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 1200.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Galvanized Sheet |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Electronic Control System | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Transmission Mode | 7.5kw Inch Chain Drive |
| Specification | 12000mmx1300mmx1400mm |
| Package Size | 1200.00cm * 130.00cm * 140.00cm |
| Package Gross Weight | 15000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!