Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,5.5kw 6 Ton Capacity Hydraulic Decoiler Electric Drive For Metal Coil Processing,6 Ton Electric Ful...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Tile Type |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8479819000 |
| Package Size | 330.00cm * 156.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Colored Steel |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 330.00cm * 156.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6000.000kg |
| HS Code | 8479819000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Model NO. | Uncoiler machine |
| Tile Type | Colored Steel |
| Usage | Roof, Wall, Floor |
| Transmission Method | Electric |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 330.00cm * 156.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | CE, SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Tile Type | Colored Steel |
| Customized | Customized |
| Electronic Control System | PLC |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Package Size | 330.00cm * 156.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 6500.000kg |
| HS Code | 8479819000 |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Certification | CE, SGS |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Model NO. | Fully automatic palletizing machine |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 1250.00cm * 200.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Fully automatic palletizing machine |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 1250.00cm * 200.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| HS Code | 8428909090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Model NO. | Fully automatic palletizing machine |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 1250.00cm * 200.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Model NO. | Fully automatic palletizing machine |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 1250.00cm * 200.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| HS Code | 8428909090 |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Model | Fully Automatic Palletizing Machine |
| Transmission Mode | 1inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| Package Size | 1250.00cm * 200.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 5000.000kg |
| HS Code | 8428909090 |
| Production Capacity | 400sets/ Year |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!