Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Stacking Light Steel Keel Forming Machine CNC Controlled High Speed,High Speed CNC Control Light Steel Keel Roll Forming Machine for Construction,Automatic 1040 Trap...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 50-75-100 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| HS Code | 8455221000 |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 60-27 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1-Inch Chain Drive |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof |
| Cutting Method | Four Column Pull Rod Guide Column Shear |
| HS Code | 8455229090 |
| Package Size | 700.00cm * 150.00cm * 130.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 1040 roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1-Inch Chain Drive |
| Tile Type | Colored Steel |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| HS Code | 8455229090 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 950T roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Mode | 1 Inch Chain Drive |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Tile Type | Colored Steel |
| Usage | Roof, Wall |
| Electronic Control | PLC |
| HS Code | 8455221000 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 1040 roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | 1-Inch Chain Drive |
| Cutting Method | Four Column Pull Rod Guide Column Shear |
| Specification | 7000mmx1300mmx1500mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Tile Type | Colored Steel |
| Condition | New |
| Usage | Roof, Wall |
| Model | 1040 |
| Electronic Control | PLC |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City, Hebei Province |
| Production Capacity | 500sets/Year |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 1040 roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Forming Speed | 0-40m/Min |
| Tile Type | Colored Steel |
| Thickness Range | 0.3-0.6mm |
| Driven Type | by Chain |
| Operation Type | PLC Touch Screen |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Origin | Dongguang, Cangzhou City |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | C21 roll forming machine |
| Product Type | Roof |
| Speed | 0-40M/min |
| Customized | Customized |
| Transmission Mode | 1.2inch Chain Drive |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8474801000 |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | C21 roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Mode | 1.2inch Chain Drive |
| Tile Type | Colored Steel |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8474801000 |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | C21 roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Mode | 1.2inch Chain Drive |
| Tile Type | Colored Steel |
| Electronic Control System | PLC |
| HS Code | 8474801000 |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!