Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Photovoltaic Seismic Bracket Roll Forming Machine With Gearbox Transmission Hydraulic Shearing,CNC C...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Application | Industrial |
| Material | Steel |
| Type | Roof Bracket |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | Hydraulic Shearing |
| Specification | 2250mm*1250mm*1400mm |
| Production Capacity | 400/Set |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Photovoltaic seismic bracket forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | Photovoltaic bracket forming machine |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| Material | Steel |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Accuracy | High Accuracy |
| Efficiency | Efficient |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| Efficiency | Efficient |
| Flexibility | Adjustable |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Material | Steel |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| Efficiency | Efficient |
| Flexibility | Adjustable |
| HS Code | 8455221000 |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| Material | Steel |
| Economy | High Efficiency |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| HS Code | 8455221000 |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| Material | Steel |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Flexibility | Adjustable |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Material | Steel |
| Type | Roof Bracket |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Flexibility | Adjustable |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Model NO. | Photovoltaic bracket forming machine |
| Type | Roof Bracket |
| Efficiency | Efficient |
| Flexibility | Adjustable |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 2255mm*1250mm*1400mm |
| HS Code | 8455221000 |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Economy | High Efficiency |
| Accuracy | High Accuracy |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| Efficiency | Efficient |
| Flexibility | Adjustable |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Material | Steel |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Application | Industrial |
| Type | Roof Bracket |
| Efficiency | Efficient |
| Flexibility | Adjustable |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Material | Steel |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Accuracy | High Accuracy |
| Economy | High Efficiency |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!