Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Stacking Light Steel Keel Forming Machine CNC Controlled High Speed,High Speed CNC Control Light Steel Keel Roll Forming Machine for Construction,Premium 1110 Glazed...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 50-75-100 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| HS Code | 8455221000 |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 60-27 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Transmission Method | Electric |
| Transmission Mode | Gearbox Transmission |
| Cutting Method | After Forming, The Material Is Cut Using a Dual Li |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Package Size | 900.00cm * 130.00cm * 170.00cm |
| Package Gross Weight | 10000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Cutting Mode | Cut after forming, double linear guide rail type shearing |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Transmission Mode | Gear Drive |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Tile Type | Glazed Steel |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Usage |
| Cutting Mode | Cut after forming, double linear guide rail type shearing |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Transmission Mode | Gear Drive |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO. | 1100 Glazed tile roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Main Motor Power | 11 kW servo motor |
| Control System | PLC |
| Color | Customers Requirement |
| Thickness of Coil Sheet | 0.3-0.8mm |
| Forming Speed | 4-5M/min |
| Quantity of Stand | 16 Stands |
| Transmission Mode | Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 1100 Glazed tile roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Main Motor Power | 11 kW servo motor |
| Control System | PLC |
| Color | Customers Requirement |
| Thickness of Coil Sheet | 0.3-0.8mm |
| Forming Speed | 4-5M/min |
| Quantity of Stand | 16 Stands |
| Transmission Mode | Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model NO | 1100 Glazed tile roll forming machine |
| Customized | Customized |
| Transmission Method | Electric |
| Main Motor Power | 11 kW servo motor |
| Control System | PLC |
| Color | Customers Requirement |
| Thickness of Coil Sheet | 0.3-0.8mm |
| Forming Speed | 4-5M/min |
| Quantity of Stand | 16 Stands |
| Transmission Mode | Chain Drive |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 1110 Glazed Tile Production Line |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Production Speed | 4–12 m/min |
| Transmission Method | Electric |
| Cutting Method | After Forming, The Material Is Cut Using a Dual Li |
| Package Size | 900.00cm * 130.00cm * 170.00cm |
| Package Gross Weight | 10000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Model | 1110 Glazed Tile Production Line |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Usage | Roof |
| Production Speed | 4–12 m/min |
| Transmission Method | Electric |
| Cutting Method | After Forming, The Material Is Cut Using a Dual Li |
| Package Size | 900.00cm * 130.00cm * 170.00cm |
| Package Gross Weight | 10000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!