Products
Manufacturer of a wide range of products which include Small Corrugated Roof Sheet Machine With PLC Control Patented Linear Guide,Automatic Stacking Light Steel Keel Forming Machine CNC Controlled High Speed 60m/Min,High Speed CNC...
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Weight | 4T |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | Small Corrugated Roof Sheet Machine |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 50-75-100 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Delivery Time | 45Days |
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Production Capacity | 500pieces/Years |
| HS Code | 8455221000 |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Brand Name | HENGFU |
| Model Number | 60-27 Light steel keel roll forming machine |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | Package Size |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficiency |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | High Efficiency |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Automaticity | Highly Automatic |
| Efficiency | Efficient |
| Accuracy | High Accuracy |
| Flexibility | Adjustable |
| Economy | Economy |
| Security Properties | Stable and Reliable |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 5100mm*900mm*2000mm |
| Package Size | 510.00cm * 90.00cm * 200.00cm |
| Package Gross Weight | 7000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Size | 117.50cm * 170.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
MOQ: 1 Piece
Price:
| Packaging Details | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Delivery Time | 45Days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Control Type | CNC |
| Automatic Grade | Automatic |
| Profile Type | C Stud / U Track / Custom Profile |
| Application | Drywall System / Light Steel Framing / Partition W |
| Material Type | Gi / PPGI / Galvanized Steel |
| Transport Package | Plastic Film & Steel Wire Fixed |
| Specification | 1175*1700*1500 |
| Package Size | 117.50cm * 170.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 13000.000kg |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HENGFU |
| Certification | CE, SGS |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!