Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Motorcycle A...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 200 PCS
Price: US$25-50
| Packaging Details | 5 PCS/CARTON |
| Delivery Time | WITHIN 14-21 DAYS AFTER CONFIRMATION OF ORDER |
| Payment Terms | T/T IN ADVANCE, PAYPAL, OR L/C AT SIGHT |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | RISEN |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | MT3.50-19 |
MOQ: 100 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, PAYPAL |
| Delivery Time | 5-8 days for ready goods, 20-30 days for OEM orders |
| Packaging Details | CARTON |
| Material | Aluminum Alloy |
| Name | Motorcycle Rim, Dirt Bike Wheel Rim |
| Size | 1.65x17" |
| Hole | 32H, 36H |
| Colors | Anodized, Red, Black, Blue, Silver, Golden, Blue etc |
| Joints | Welded |
| Other Sizes | Available |
| OEM | Acceptable |
| Spoke Angle | can be as per customer's request |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | 1.65X17" |
| Certification | ISO9001,3C,DOT |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 200 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C, Paypal |
| Supply Ability | 80000 pieces per month |
| Delivery Time | 5-8 days for ready goods, 20-30 days for OEM orders |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Aluminum Alloy,T6 |
| Size | 4.25x17" |
| Holes | 32H, 36H |
| Finish | Anodized |
| Color | Silver, Black Red, Blue, Green, Golden etc |
| Joint | Welded |
| Spoke Angle | to make as per customer's request |
| Other Sizes | Available |
| Use | Motorcycle Rim, Dirt Bike Wheel Rim |
| OEM | Acceptable |
| Sample | Available |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | 4.25X17" |
| Certification | CE,ISO9001, DOT |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 100 units
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C, Paypal |
| Supply Ability | 100000 pieces per month |
| Delivery Time | 5-8 days for ready goods, 20-30 days for OEM orders |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Aluminum Alloy -T6 |
| Use | Motorcycle Rim, Dirt Bike Wheel Rim |
| Size | 3.50x17" |
| Other Sizes | Available |
| Spoke | 32H, 36H |
| Joint | Welded |
| Finish | Anodized |
| Color | Silver, Black Red, Blue, Green, Golden etc |
| OEM | Acceptable |
| Spoke Angle | to make as per customer's request |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | 3.50-17" |
| Certification | ISO9001,3C, DOT |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 300 pieces
Price: US$60-100.00/Piece
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 8000000 pieces/month |
| Delivery Time | 7 days for ready goods, 30-35 days for OEM order |
| Packaging Details | Carton |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Holes | 28H,32H,36H |
| Joints | Welded |
| Color | Anodized Colors |
| Rim Width | 1.65" |
| Tyre Match | 2.75-18, 3.00-18 |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | TR 1.65-18 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 300 pieces
Price: US$60-100.00/Piece
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 8000000 pieces/month |
| Delivery Time | 7 days for ready goods, 30-35 days for OEM order |
| Packaging Details | Carton |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Holes | 28H,32H,36H |
| Joints | Welded |
| Color | Anodized Colors |
| Rim Width | 1.60" |
| Tyre Match | 2.75-17, 3.00-17" |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | TR 1.60-17 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 300 pieces
Price: US$60-100.00/Piece
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 8000000 pieces/month |
| Delivery Time | 7 days for ready goods, 30-35 days for OEM order |
| Packaging Details | Carton |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Holes | 28H,32H,36H |
| Joints | Welded |
| Color | Anodized Colors |
| Rim Width | 1.85" |
| Tyre Match | 3.50-17 |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | TR 1.85-17 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 300 pieces
Price: US$60-100.00/Piece
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 8000000 pieces/month |
| Delivery Time | 7 days for ready goods, 30-35 days for OEM order |
| Packaging Details | Carton |
| Material: | Aluminum Alloy |
| Holes | 28H,32H,36H |
| Joints | Welded |
| Color | Anodized Colors |
| Rim Width | 2.15" |
| Tyre Match | 3.50-18, 90/90-18" |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | TR 2.15-18 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!