Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Newest 700x5...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 50 Units
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T,Paypal,Western Union |
| Supply Ability | 1000units/week |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | carton |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | NOVA |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 2pcs
Price: 1299
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | Paypal,T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Display | LED |
| Tires | Puncture-resistant |
| Battery | Lithium-ion |
| Brakes | Disc Brakes |
| Fork | Suspension |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Gears | 9-speed |
| Motor | Electric,Brushless,MID Motor |
| Power | 250W |
| Range | 130km |
| Speed | 25km/h |
| Type | Electric Bike |
| Voltage | 36V |
| Weight | 21.8kgs |
| Wheels | 27.5 inch |
| Brand Name | MOSO |
| Model Number | esmart |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5 Units
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T,Paypal,Western Union |
| Supply Ability | 1000units/week |
| Delivery Time | 15-30 days |
| Packaging Details | carton |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | WIND/ROCK/FLAT |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 5 Units
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T,Paypal,Western Union |
| Supply Ability | 1000units/week |
| Delivery Time | 15-30 days |
| Packaging Details | carton |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | WIND/ROCK/FLAT |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 2pcs
Price: 1299
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Range | 80 Miles |
| Battery | Lithium-ion |
| Weight | 48 Lbs |
| Warranty | 1-2 Years |
| Motor | Electric |
| Foldable | No |
| Speed | 16 Mph |
| Gears | 9 Speed |
| Brand Name | MOSO |
| Model Number | esmart |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: 1299
| Packaging Details | Carton,148*22*83cm |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Foldable | No |
| Warranty | 1-2 Years |
| Tires | 27.5*1.95 |
| Gears | 9 Speed |
| Speed | 25 Kmh |
| Motor | Electric |
| Display | LED |
| Battery | Lithium-ion |
| Brand Name | MOSO |
| Model Number | esmart |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100 units
Price: Negotiable
| Delivery Time | 60 days |
| Packaging Details | Exportworthy Carton |
| Frame | Full Carbon Fiber, 27.5" |
| Size | 15", 17" |
| Max. Speed | 25km/h |
| Range | 80 km |
| Motor | Bafang Mid-drive motor, 36v/350w |
| Battery | Lithium Battery, 36V/11.6AH, LG, Integrated Battery box |
| Fork | Air Suspension Fork |
| Shifter | Shimano 10s |
| Derailleur | Shimano M6000 |
| Brake | Shimano Hydraulic disc brake M315 |
| Max. Load | 120 kg |
| Charge Time | 4-5 hours |
| Weight | 20kg |
| Product Name | Electric Mountain Bike, E-mtb, Ebike |
| Color | Black/Green. For other colors,50 units/color |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | EMTB100 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 5 units
Price: US560-680.00/unit Fob China
| Delivery Time | 15-25 days |
| Packaging Details | Carton 156*38*80cm 60 units/20'Gp, 140 units/40'HQ |
| Product Name | Electric Mountain Bike, Electric Fat Bike, Ebike, Snow Bike |
| Model | TDE-08 |
| Brand | OEM |
| Motor Type | Brushless, hub motor over center of rear wheel |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Voltage | 36V |
| Watt | 350W |
| Range per charge | 35km(Electric only), 70km(pedal assistant) |
| Max Speed | 30km/h |
| Frame | Aluminum alloy 6061,T6 |
| Wheel Size | 26x2.40 |
| Color | Red, Blue, Green, Orange, Black, White Or Availab |
| Handle bar&stem | Aluminum Alloy |
| Brake | Hydraulic Disc Brake On frt/rear |
| Rear derailleur | Shimano outer 7 speed |
| N.W/G.W | Net Weight: 32Kg Gross Weight:38kg |
| Carton Size | 156*38*80cm |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | TDE-08 |
| Certification | CE, EN15194, ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!