Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,26er Aluminu...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 10 pieces
Price: USD128
| Payment Terms | L/C, T/T, Paypal,, Western Union |
| Supply Ability | 8000 pieces/Year |
| Delivery Time | 5-10 days after order confirmation |
| Packaging Details | Carton, 4 units/carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061,T4&T6 heat treatment |
| Welding | TIG welding+Putin |
| Wheel SIze | 26er |
| SeatPost | 31.6mm |
| Headtube | 1-1/8"(UPPER),1-1/2"(LOWER) |
| Size | 310mm |
| Weight | 2.1kg |
| OEM/ODM | Acceptable |
| Dropout | Horizontal Fish Type |
| Model Number | SUN7.0 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ADERO |
MOQ: 10 pieces
Price: USD128
| Payment Terms | L/C, T/T, Paypal,, Western Union |
| Supply Ability | 8000 pieces/Year |
| Delivery Time | 5-10 days after order confirmation |
| Packaging Details | Carton, 4 units/carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061,T4&T6 heat treatment |
| Wheel Size | 26er |
| SeatPost | 31.6mm |
| Headtube | 1-1/8"(UPPER),1-1/2"(LOWER) |
| Size | 325mm |
| Weight | 2.1kg |
| Dropout | Horizontal Fish Type |
| Stocked Frames | Eight colors are available |
| OEM order | Raw Materials/Matte Black or customized painting |
| Brand Name | LITEDURO |
| Model Number | LD2602 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 piece
Price: USD100-US$180
| Payment Terms | t/t in advance, paypal |
| Supply Ability | 5000 pieces /month |
| Delivery Time | within 7-40 days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton |
| Frame | 4X/Dirt Jump Mountain Bike Frame |
| Material | Aluminum/Alloy, TIG welding |
| Max. Tire | 26er x 2.50, 27.5x2.40 |
| Sizes | 16" |
| Dropout | 135 x 10mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Fork | 120-160mm Travel |
| Color | Black, Red, Blue, Green, Purple |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | 4X |
| Certification | ISO9001,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50 pieces
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T, Paypal,, Western Union |
| Supply Ability | 800000 pieces |
| Delivery Time | 45-60 days after order confirmation |
| Packaging Details | Carton, 4 units/carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061,T4 & T6 Heat Heatment |
| Welding | TIG welding+Putin |
| Wheel SIze | 26er |
| Headtube | 1-1/8" |
| Size | 340mm(13.5") |
| Frame Weight | 1650 grams |
| OEM/ODM | Acceptable |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | M2601 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50 units
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T in Advance, L/C at sight |
| Packaging Details | Carton |
| Delivery Time | 45-60 days |
| Product | 26" Aluminum Dirt Jumper Frame |
| Material | Aluminum Alloy, T4& T6 heat treatment |
| Max. Tire | 26er x 2.50 |
| Dropout | 135x 9qr |
| Size | 14" |
| ISCG | ISCG05 |
| Weight | 2.1 kg |
| OEM/ODM | Acceptable( MOQ=50 units) |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | M2610 |
| Certification | ISO9001,3C,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 pieces
Price: USD128
| Payment Terms | L/C, T/T, Paypal,, Western Union |
| Supply Ability | 8000 pieces/Year |
| Delivery Time | 5-10 days after order confirmation |
| Packaging Details | Carton, 4 units/carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061,T4&T6 heat treatment |
| Welding | TIG welding+Putin |
| Wheel SIze | 26er |
| SeatPost | 31.6mm |
| Headtube | 1-1/8"(UPPER),1-1/2"(LOWER) |
| Size | 325mm |
| Weight | 2.1kg |
| OEM/ODM | Acceptable |
| Dropout | Horizontal Fish Type |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | LD2602 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 piece
Price: USD100-US$180
| Payment Terms | t/t in advance, paypal |
| Supply Ability | 5000 pieces /month |
| Delivery Time | within 7-40 days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton |
| Frame | 4X/Dirt Jump Mountain Bike Frame |
| Material | Aluminum/Alloy, TIG welding |
| Max. Tire | 26er x 2.50, 27.5x2.40 |
| Sizes | 16" |
| Dropout | 135 x 10mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Fork | 120-160mm Travel |
| Color | Black, Red, Blue, Green, Purple |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | 4X |
| Certification | ISO9001,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 piece
Price: Negotiable
| Payment Terms | t/t in advance, paypal |
| Supply Ability | 5000 pieces /month |
| Delivery Time | within 7-40 days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton |
| Frame | Dirt Jump Frame 100-120mm Travel |
| Material | Aluminum/Alloy, TIG+FLT welding |
| Max. Tire | 26er x 2.35 |
| Sizes | 33cm, 35.5cm |
| Dropout | 135 x 10mm |
| Weight | 2.1 kg(35.5cm) |
| Function | 2 meters Jumping Height |
| Brand Name | KINESIS |
| Model Number | TD300S |
| Certification | ISO9001,EN |
| Place of Origin | Taiwan |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!