Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Aluminum All...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 10sets
Price: Usd45-60/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | Universal |
| Use | Road Bicycles |
| Adjustability | Adjustable |
| Color | Black |
| Design | Sleek |
| Durability | High |
| Functionality | Efficient |
| Installation | Easy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Performance | Smooth |
| Resistance | Strong |
| Safety | Reliable |
| Type | Disc Brake |
| Weight | 320g |
| Brand Name | SENSAH |
| Model Number | 18855 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: Usd45-60/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | Universal |
| Use | Road Bicycles |
| Adjustability | Adjustable |
| Color | Black |
| Design | Sleek |
| Durability | High |
| Functionality | Efficient |
| Installation | Easy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Performance | Smooth |
| Resistance | Strong |
| Safety | Reliable |
| Type | Disc Brake |
| Weight | 320g |
| Brand Name | SENSAH |
| Model Number | 18855 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: Usd45-60/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | Universal |
| Use | Road Bicycles |
| Adjustability | Adjustable |
| Color | Black |
| Design | Sleek |
| Durability | High |
| Functionality | Efficient |
| Installation | Easy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Performance | Smooth |
| Resistance | Strong |
| Safety | Reliable |
| Type | Disc Brake |
| Weight | 320g |
| Brand Name | SENSAH |
| Model Number | 18855 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: Usd45-60/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | Universal |
| Use | Road Bicycles |
| Adjustability | Adjustable |
| Color | Black |
| Design | Sleek |
| Durability | High |
| Functionality | Efficient |
| Installation | Easy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Performance | Smooth |
| Resistance | Strong |
| Safety | Reliable |
| Type | Disc Brake |
| Weight | 300g |
| Brand Name | SENSAH |
| Model Number | 18855 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: Usd110-130/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | Universal |
| Use | Road Bicycles |
| Adjustability | Adjustable |
| Color | Black |
| Design | Sleek |
| Durability | High |
| Functionality | Efficient |
| Installation | Easy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Performance | Smooth |
| Resistance | Strong |
| Safety | Reliable |
| Type | Disc Brake |
| Weight | 300g |
| Brand Name | SENSAH |
| Model Number | SRX PRO 12 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!