Products
Manufacturer of a wide range of products which include Bicycle Parts Lightweight Downhill CNC Stem dh/Bmx Handlebar 50mm extension 31.8,Mountain Bike Lightweight Ultra-intensive CNC Aluminum Alloy Stem DH/FR/AM/DJ,Lightweight Carb...
MOQ: 10 pcs
Price: Usd10-20
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Packaging Details | 1 piece/Color Box, Carton |
| Product Name | Bicycle Parts Downhill Bike Stem Handlebar |
| Material | Aluminum Alloy 6061, CNC |
| Extension | 50mm |
| Bore | 31.8/28.6mm |
| Height | 35mm |
| Rise | 0 degree |
| Weight | 166 grams |
| Riding Style | Downhill/BMX/Dirt Jump/Mtb |
| Brand Name | WAKE |
| Model Number | ST660 |
| Certification | IS9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 100 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Delivery Time | 2-3 weeks after order confirmation |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Al7075 |
| Bore Diameter | 31.8/35mm |
| Length | 45 mm |
| Gradient Angle | 0 degree |
| Height | 40 mm |
| Weight | 110grams(31.8mm) |
| Color | Anodized colors |
| OEM/ODM | Acceptable |
| Product | Ultra-intensive Lightweight Stem |
| Application | DH/FR/AM/DJ/BMX |
| Brand Name | HILITE |
| Model Number | A109 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | SHENZHEN |
MOQ: 10pcs
Price: Usd160/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union, D/P, T/T, L/C |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 25days after receipt of payment |
| Packaging Details | 60.00cm * 30.00cm * 20.00cm |
| Outer Width | 330/350/370/390mm |
| Inner Width | 230/250/270/290mm |
| Flare | 14 Degree |
| Drop | 120 mm |
| Reach | 80 mm |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | HB-TT01 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: Usd160/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union, D/P, T/T, L/C |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 25days after receipt of payment |
| Packaging Details | 60.00cm * 30.00cm * 20.00cm |
| Outer Width | 330/350/370/390mm |
| Inner Width | 230/250/270/290mm |
| Flare | 14 Degree |
| Drop | 120 mm |
| Reach | 80 mm |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | HB-TT01 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: USD88/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton, |
| Size | 31.8mm |
| Drop/Reach | 80MM / 65MM |
| Material | Carbon |
| Externally expanded angle | 37° |
| Color | Black |
| Clamp Diameter | 31.8mm |
| Weight | 230g(420mm) |
| Length | WIDTH 1:340/380/420/460MM((W1 C-C),WIDTH 2:460/500/540/580MM (W2 C-C) |
| Brand Name | Liteduro |
| Model Number | LD-GH01 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: USD88/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton, |
| Externally expanded angle | 37° |
| Size | 31.8mm |
| Drop/Reach | 80MM / 65MM |
| Bar Ends | Flared |
| Color | Black |
| Length | WIDTH 1:340/380/420/460MM((W1 C-C),WIDTH 2:460/500/540/580MM (W2 C-C) |
| Weight | 230g(420mm) |
| Clamp Diameter | 31.8mm |
| Brand Name | Liteduro |
| Model Number | LD-GH01 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: USD88/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton, |
| Length | WIDTH 1:340/380/420/460MM((W1 C-C),WIDTH 2:460/500/540/580MM (W2 C-C) |
| Color | Black |
| Material | Carbon |
| Externally expanded angle | 37° |
| Size | 31.8mm |
| Weight | 230g(420mm) |
| Clamp Diameter | 31.8mm |
| Drop/Reach | 80MM / 65MM |
| Brand Name | Liteduro |
| Model Number | LD-GH01 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: USD88/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton, |
| Length | WIDTH 1:340/380/420/460MM((W1 C-C),WIDTH 2:460/500/540/580MM (W2 C-C) |
| Externally expanded angle | 37° |
| Bar Ends | Flared |
| Size | 31.8mm |
| Drop/Reach | 80MM / 65MM |
| Weight | 230g(420mm) |
| Clamp Diameter | 31.8mm |
| Material | Carbon |
| Brand Name | Liteduro |
| Model Number | LD-GH01 |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Material | Carbon Fiber TORAY T700 |
| Length | 580/600/620mm |
| Diameter | 25.4mm |
| Surface | 3K, Matte or Bright Finish |
| Weight | 102g |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | RS-C017 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!