Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Lightweight ...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 10 sets
Price: Usd60-75.00
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | Lightweight Gravel Bike Crankset Road Bicycle Crank 10/11/12s |
| Material | Aluminum 6061 Shaft, 7075 Chainring and Axis |
| Shaft | 165,170,175mm |
| Axis | 24mm |
| Chainring | 42T, 44T Narrow-Ride Teeth AL7075 |
| Bottom Bracket | BB68/73, T47 |
| Riding Style | Gravel Bike, Road Racing Bike |
| Complibility | 10s/11s/12s |
| Weight | 699 grams |
| Package | 1 set/color box |
| Features | High Stability, Chain Anti-Off, Lightweight |
| Brand Name | SENICX |
| Model Number | GR3 |
| Certification | ISO,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 sets
Price: Usd60-75.00
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | Lightweight Road Bike Crankset Gravel Bike Crank170/172.5 |
| Material | Aluminum 6061 Shaft, 7075 Chainring and Axis |
| Shaft Length | 165,170,175mm |
| Axis | DUB 22.99mm |
| Chainring | 42T, 44T Narrow-Ride Teeth AL7075 |
| Bottom Bracket | BB68/73, T47 |
| Riding Style | Gravel Bike, Road Racing Bike |
| Weight | 699 grams |
| Package | 1 set/color box |
| Features | High Stability, Chain Anti-Off, Lightweight |
| Brand Name | SENICX |
| Model Number | GR2 |
| Certification | ISO,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10sets
Price: Usd150-160/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Length | 170mm |
| Product | Road Bike Chainwheel |
| Crank Size | 170mm |
| Axis | Length 138mm Ø24mm |
| Bb | Bc1.37"X24t Bb Cups with Ø24mm Spindle |
| Single Plate | 40t/22t/44t/46t/50t/52t |
| Double Plate | 50-34T/T2-36t/53-39t(7075 Alloy) |
| Brand Name | RACEWORK |
| Model Number | NX1 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: Usd150-160/set
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Length | 170mm |
| Product | Road Bike Chainwheel |
| Crank Size | 170mm |
| Axis | Length 138mm Ø24mm |
| Bb | Bc1.37"X24t Bb Cups with Ø24mm Spindle |
| Single Plate | 40t/22t/44t/46t/50t/52t |
| Double Plate | 50-34T/T2-36t/53-39t(7075 Alloy) |
| Brand Name | RACEWORK |
| Model Number | NX1 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10 sets
Price: Usd45-75.00
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 2-4 weeks for sample order,about 60 days for batch order. |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | SRAM DUB Compatible Crank |
| Material | Aluminum 6061 Shaft, 7075 Chainring and Axis |
| Shaft | 160,165,170,175mm |
| Axis | 29mm |
| Chainring | 30-38T,AL7075-T6 |
| Bottom Bracket | Thread BB-BSA29M, Pressfit BB89.5/92-29M |
| Riding Style | Mountain Bike,City Bike,MTB Bike |
| Complibility | 11s/12s/13s |
| Weight | 661 grams(BB not includ.) |
| Package | 1 set/color box |
| Features | Sram Dub 29mm axis, Lightweight |
| Brand Name | Client's LOGO |
| Model Number | FM2 |
| Certification | ISO,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 sets
Price: Usd45-75.00
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 2-4 weeks for sample order and about 60 days for batch order. |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | DUB 29mm Axle Mountain Bike Crankset |
| Material | Aluminum 6061 Shaft, 7075 Chainring and Axis |
| Shaft | 160,165,170,175mm |
| Axis | 29mm |
| Chainring | 30-38T,AL7075-T6 |
| Bottom Bracket | Thread BB-BSA29M, Pressfit BB89.5/92-29M |
| Riding Style | Mountain Bike,City Bike |
| Complibility | 11s/12s/13s |
| Weight | 661 grams(BB not includ.) |
| Package | 1 set/color box |
| Features | 29mm axis, Lightweight |
| Brand Name | Client's LOGO |
| Model Number | FM2 |
| Certification | ISO,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 sets
Price: Usd45-75.00
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 2-4 weeks for sample order and about 60 days for batch order. |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | Dub 29mm Mountain Bike Crankset MTB Bike Crank |
| Material | Aluminum 6061 Shaft, 7075 Chainring and Axis |
| Shaft | 160,165,170,175mm |
| Axis | 29mm |
| Chainring | 30T, 32T,34T,36T,38T,AL7075-T6 |
| Bottom Bracket | Thread BB-BSA29M, Pressfit BB89.5/92-29M |
| Riding Style | Mountain Bike,City Bike |
| Complibility | 11s/12s/13s |
| Weight | 661 grams(BB not includ.) |
| Package | 1 set/color box |
| Features | 29mm axis, Chain Anti-Off, Lightweight |
| Brand Name | Client's LOGO |
| Model Number | FM2 |
| Certification | ISO,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 sets
Price: Usd150-180
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Packaging Details | Color Box/Set |
| Product | Lightweight Carbon Gravel Bike Crankset 170/172.5 |
| Material | Carbon Fiber ( Chainring 7075) |
| Shaft | Carbon Fiber, 170mm |
| Axle Length | 138mm, Dia=24mm |
| Chainring | 40T, 42T, 44,46/50/52T Narrow-Ride Teeth AL7075 |
| Bottom Bracket | BB68/73, T47 |
| Riding Style | Gravel Bike, Road Racing Bike |
| Features | Lightweight Road bike |
| Weight | 417 grams |
| Package | 1 set/color box |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | SSK25 |
| Certification | EN15194,ISO4210 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!