Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Aluminum All...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20
Price: Usd15.00
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 units/month |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Polyester Bag, 1 Set/package |
| Product Name | Single Speed Dirt Jump Flywheel Kit |
| Material | AL7075, Aluminum Alloy |
| Model | SF-01 |
| Teeth | 16T |
| Weight | 50 grams |
| Kits incl. | 16T sprocket, 7 x Gasket |
| Application | Single-Speed Dirt Jump , BMX, etc |
| Other Teeth | Available |
| OEM | Acceptable |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | sf01 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | carton,44x39x15cm |
| Spokes | 32H,10G,bent head |
| Hole size | 10G,3.5mm |
| Dropout | 110x20mm |
| Offset | 0.25kg |
| Weight | 0.6kg |
| Color | Anodized, black, or other colors |
| Application | ebike, electric bicycle,offroad dirtbike,electric motorcycle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | DX041-10G |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!