Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Bicycle Part...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 10 pcs
Price: Usd10-20
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Packaging Details | 1 piece/Color Box, Carton |
| Product Name | Bicycle Parts Downhill Bike Stem Handlebar |
| Material | Aluminum Alloy 6061, CNC |
| Extension | 50mm |
| Bore | 31.8/28.6mm |
| Height | 35mm |
| Rise | 0 degree |
| Weight | 166 grams |
| Riding Style | Downhill/BMX/Dirt Jump/Mtb |
| Brand Name | WAKE |
| Model Number | ST660 |
| Certification | IS9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 100 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Delivery Time | 2-3 weeks after order confirmation |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Al7075 |
| Bore Diameter | 31.8/35mm |
| Length | 45 mm |
| Gradient Angle | 0 degree |
| Height | 40 mm |
| Weight | 110grams(31.8mm) |
| Color | Anodized colors |
| OEM/ODM | Acceptable |
| Product | Ultra-intensive Lightweight Stem |
| Application | DH/FR/AM/DJ/BMX |
| Brand Name | HILITE |
| Model Number | A109 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | SHENZHEN |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Packaging Details | 1 piece/Color Box, Carton |
| Material | AL7075 |
| Length | 45mm |
| Height | 30 mm |
| Gradient Angle | 0 degree |
| Diameter | 31.8 mm |
| Brand Name | HILITE |
| Model Number | DURO |
| Certification | IS9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 50-100 pieces
Price: US$10-15/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union, L/C, Paypal |
| Supply Ability | 100000000 pcs/month |
| Delivery Time | 4 days for ready goods, 2-3 weeks for OEM order |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061 |
| OEM/ODM LOGO | Acceptable |
| Bore Diameter | 31.8 mm |
| Length | 80/90/100mm |
| Gradient angle | +-17 degree |
| Height | 40 degree |
| Brand Name | HILITE |
| Model Number | A079 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 10- 20 pieces
Price: US$15-20.00/PIECE
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Packaging Details | Color Box, Carton |
| Material | AL7005 |
| Diameter | 31.8mm |
| Fork Diameter | 28.6 mm |
| Extension | 40mm, 50 mm |
| Weight | 128 grams |
| Color | Andonized Black/Red, Red/Black |
| Use | XC/AM/FR/DH |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | KRSEC |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 20-100 pieces
Price:
| Packaging Details | 1 piece/Box |
| Inner Diameter | 24 mm |
| Weight | 118 grams |
| Outer Diameter | 41 mm |
| Cup Material | Al6061 CNC |
| Type | with Thread |
| Length | 68-73mm |
| Color | Anodized black, red, Blue, Golden, Blue, Silver |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | C-68 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!