Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Wide Tire St...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2-20pieces
Price: Usd200-268.00
| Payment Terms | T/T,Paypal, L/C |
| Supply Ability | 10000 PIECES/MONTH |
| Delivery Time | 3-10 Days After Order Confirmation |
| Packaging Details | 2 Units/Carton |
| Product | Wide Tire Stock Gravel Bike Frame 700x45c Lightweight Beach Bicycle |
| Materials | Aluminum Alloy 7005, T4/T6 Heat Treatment |
| Wheel | 700x45c |
| Frame size | 42,45,48,51,54cm |
| Dropout | 142 x12mm |
| Brake Type | Flat Mount, Disc Brake |
| Weight | 1500 grams (51cm) |
| Riding Style | Beach Bicycle, Gravel Bike, All Terrain Bike |
| Complete Kit | Frame+Carbon Fork+Thru axles+Headset+Clamp |
| Stock | Available |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | 702VGL |
| Certification | ISO4210 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 2-20pieces
Price: Usd200-268.00
| Payment Terms | T/T,Paypal, L/C |
| Supply Ability | 10000 PIECES/MONTH |
| Delivery Time | 3-10 Days After Order Confirmation |
| Packaging Details | 2 Units/Carton |
| Product | Wide Tire Stock Gravel Bike Frame 700x45c Lightweight Beach Bicycle |
| Materials | Aluminum Alloy 7005, T4/T6 Heat Treatment |
| Wheel | 700x45c |
| Frame size | 42,45,48,51,54cm |
| Dropout | 142 x12mm |
| Brake Type | Flat Mount, Disc Brake |
| Weight | 1500 grams (51cm) |
| Riding Style | Beach Bicycle, Gravel Bike, All Terrain Bike |
| Complete Kit | Frame+Carbon Fork+Thru axles+Headset+Clamp |
| Stock | Available |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | 702VGL |
| Certification | ISO4210 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10pcs
Price: Usd220/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 98.00cm * 22.00cm * 46.00cm |
| Axle Type | Thru-Axle |
| Brake | Disc, Post Mount |
| Brake Type | Disc |
| Color | Black/Red/Blue/White |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Geometry | Gravel |
| Headset Type | Integrated |
| Material | Aluminum Alloy |
| Oem | Acceptable |
| Seatpost Diameter | 30.9mm |
| Size | S/M/L |
| Warranty | 2 years |
| Brand Name | MOSSO |
| Model Number | 700VGL |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 pcs
Price: Usd298/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000 units/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | Carton Size:110x20x50cm |
| Material | Aluminum Alloy 6061 |
| Size | 42/44/47/50/53cm |
| Frame Dropout | 142x12 Thru-Axle |
| Brake | Disc, Flat Mount |
| Riding Style | Road Gravel Bike |
| Color | Grey,Yellow |
| Fork Type | Rigid |
| Headset | Tapered |
| Max. tire | 700x38c |
| Seatpost Diameter | 31.6mm |
| Warranty | 3 years |
| Price includes | Headset,seatpost clamp, thru-axle,Hanger. |
| Brand Name | Kinesis |
| Model Number | TG330 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 pcs
Price: Usd298/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | Carton Size:110x20x50cm |
| Supply Ability | 10000 units/month |
| Material | Aluminum Alloy 6061 |
| Size | 42/44/47/50/53cm |
| Frame Dropout | 142x12 Thru-Axle |
| Brake | Disc, Flat Mount |
| Riding Style | Road Gravel Bike |
| Color | Grey,Yellow |
| Fork Type | Rigid |
| Headset | Tapered |
| Max. tire | 700x38c |
| Seatpost Diameter | 31.6mm |
| Warranty | 3 years |
| Price includes | Headset,seatpost clamp, thru-axle,Hanger. |
| Brand Name | Kinesis |
| Model Number | TG330 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: Usd298/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal. |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | Carton Size: 110x20x50cm |
| Product Name | 700x38c Aluminum Gravel Road Bike Frame |
| Material | Aluminum Alloy 6061, Smooth Welding |
| Model | TG330 |
| Size | 42/44/47/50/53cm |
| Max. tire | 700x38c |
| Dropout | 142x12mm |
| Brake | Disc, Flat Mount |
| Seatpost | 31.6mm |
| Fork | Aluminum Rigid Fork |
| Warranty | 3 years |
| Brand Name | Kinesis |
| Model Number | TG330 |
| Certification | EN,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2pcs
Price: Usd298/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal. |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | Carton Size: 110x20x50cm |
| Product Name | 700x38c Aluminum Gravel Road Bike Frame |
| Material | Aluminum Alloy 6061, Smooth Welding |
| Model | TG330 |
| Size | 42/44/47/50/53cm |
| Max. tire | 700x38c |
| Dropout | 142x12mm |
| Brake | Disc, Flat Mount |
| Seatpost | 31.6mm |
| Fork | Aluminum Rigid Fork |
| Warranty | 3 years |
| Brand Name | Kinesis |
| Model Number | TG330 |
| Certification | EN,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50 units
Price: Us$150-250.00/unit
| Payment Terms | L/C, T/T, Paypal |
| Delivery Time | 5-8 days |
| Packaging Details | 4 units/carton |
| Material | Aluminum Alloy 6061, T4 &T6 heat treated |
| Product Name | 29er Aluminum Gravel Bike Frame |
| Wheel Size | 29x2.35 or 700x50c |
| Dropout | 142x12mm thru-axle |
| Sizes | 485, 535, 585mm |
| Brake | Disc, Flat Mount |
| Weight | 1900g(size: 535mm) |
| Warranty | 2 years |
| Color | Metallic Grey |
| OEM | Acceptable |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | BTA2905 |
| Certification | EN, ISO9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!