Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Alloy Bicycl...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 50 pairs
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 10000000 pairs per month |
| Delivery Time | 5 days for ready goods, 21 days for OEM order |
| Packaging Details | 1 pair/color box |
MOQ: 50 pairs
Price:
| Packaging Details | 1 pair/color box |
| Material | Aluminum Alloy CNC Extrusion-T6 |
| Color | Anodized |
| Size | 118 x 99mm |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | M304 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | SHENZHEN |
MOQ: 20-50 pairs
Price: US$25-35.00/SET
| Payment Terms | L/C, T/T, , Western Union, Paypal |
| Packaging Details | 1 set/Color Box, 20 sets/carton |
| Platform Material | Magnasium Alloy |
| Axle | Cr-mo or Titanium |
| Size | 100 x95 x17 mm |
| Weight | 236 grams( Titanium Axle) |
| Brand Name | AEST |
| Model Number | YMPD-19CR/TI |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50-100 pairs
Price: US$25-35.00/pair
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 500000 pairs/month |
| Delivery Time | 10-20 days after order confirmation |
| Packaging Details | 1 Pair/Color Box, 20 pairs/carton |
| Material | Aluminum Alloy CNC |
| Color | Anodized |
| Axle | Cr-mo or Titanium |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | B-032 |
| Certification | ISO9001, SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 20 pairs
Price: US$5-25.00/PAIR
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 20000 pairs/month |
| Delivery Time | 3-7 days for ready goods, 21-30 days for OEM orders |
| Packaging Details | 1 box/pair, 20 pairs/Carton |
| Platform | CNC Aluminum 6061 |
| Axle | Cr-mo, Titanium axle optioan |
| Bearings | DU and Sealed Bearings |
| Size | 107 x 106 x 15 mm |
| Weight | 322 grams/pair |
| Color | Anodized |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | B035 |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 100 pieces
Price: US$1.20/PIECE
| Payment Terms | T/T |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 31.8mm/31/27.4mm |
| Color | Anodized, black, Red, Black, Silver, Blue, Golden |
| For seatpost | 31.6mm/30.9mm/27.2mm |
| Application | Bicycle seatpost clamp |
| Stock | Yes |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | CLP01 |
| Certification | EN,ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ:
Price:
| Weight | 118 grams |
| Brand Name | GINEYEA |
| Model Number | BB92 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | SHENZHEN |
MOQ: 50 pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, Paypal, MoneyGram |
| Packaging Details | Carton |
| Supply Ability | 50000 sets/month |
| Delivery Time | within 5 working days after receipt of payment |
| Diameter | 46mm |
| Brand Name | GINEYEA |
| Model Number | BB30R |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!