Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,12" 14" Alum...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 200pcs
Price: USD60-80/PC
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union, D/P |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 25days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton, |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Saddle | Junior Mountain Bike Saddle |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Handlebar | Aluminum Alloy |
| Type | Bicycle |
| Wheel Size | 12inches/14inches |
| Max Load | 50kg |
| Color | Red,Black,Yellow,Silver |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | LT-A009 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD125-150/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 113*18.5*62CM |
| Frame material | AL6061 |
| Fork material | AL6061 |
| Size | Junior |
| Tire | Cst 20X1.95 Tires,16x1.95 Tires |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Bike Color | Green/White,Black/Red,Black/Yellow,Blue/Red |
| Age Range | 6-9 Years |
| Brakes | Caliper |
| Gears | 1 Speed |
| Handlebars | Riser |
| Max Load | 50kg |
| Name | Junior Bicycle |
| Pedals | Platform |
| Saddle | Padded |
| Type | Bicycle |
| Weight | 6.3kg |
| Wheels | 16inch |
| Brand Name | CK |
| Model Number | MB2016 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD125-150/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 113*18.5*62CM |
| Frame material | AL6061 |
| Fork material | AL6061 |
| Size | Junior |
| Tire | Cst 20X1.95 Tires,16x1.95 Tires |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Bike Color | Green/White,Black/Red,Black/Yellow,Blue/Red |
| Age Range | 6-9 Years |
| Brakes | Caliper |
| Gears | 1 Speed |
| Handlebars | Riser |
| Max Load | 50kg |
| Name | Junior Bicycle |
| Pedals | Platform |
| Saddle | Padded |
| Type | Bicycle |
| Weight | 7.5kg |
| Wheels | 20 inch |
| Brand Name | CK |
| Model Number | MB2016 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD125-150/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 113*18.5*62CM |
| Frame material | AL6061 |
| Fork material | AL6061 |
| Size | Junior |
| Tire | Cst 20X1.95 Tires,16x1.95 Tires |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Bike Color | Green/White,Black/Red,Black/Yellow,Blue/Red |
| Age Range | 6-9 Years |
| Brakes | Caliper |
| Gears | 1 Speed |
| Handlebars | Riser |
| Max Load | 50kg |
| Name | Junior Bicycle |
| Pedals | Platform |
| Saddle | Padded |
| Type | Bicycle |
| Weight | 7.5kg |
| Wheels | 20inch |
| Brand Name | CK |
| Model Number | MB2016 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD125-150/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 113*18.5*62CM |
| Frame material | AL6061 |
| Fork material | AL6061 |
| Size | Junior |
| Tire | Cst 20X1.95 Tires,16x1.95 Tires |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Bike Color | Green/White,Black/Red,Black/Yellow,Blue/Red |
| Age Range | 6-9 Years |
| Brakes | Caliper |
| Gears | 1 Speed |
| Handlebars | Riser |
| Max Load | 50kg |
| Name | Junior Bicycle |
| Pedals | Platform |
| Saddle | Padded |
| Type | Bicycle |
| Weight | 6.3kg |
| Wheels | 16inch |
| Brand Name | CK |
| Model Number | MB2016 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD125-150/PC
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 15-21days after receipt of payment |
| Packaging Details | 113*18.5*62CM |
| Frame material | AL6061 |
| Fork material | AL6061 |
| Size | Junior |
| Tire | Cst 20X1.95 Tires,16x1.95 Tires |
| Wheel | Aluminum Rims+ Aluminum Hubs |
| Bike Color | Green/White,Black/Red,Black/Yellow,Blue/Red |
| Age Range | 6-9 Years |
| Brakes | Caliper |
| Colour | White |
| Gears | 1 Speed |
| Handlebars | Riser |
| Max Load | 50kg |
| Name | Junior Bicycle |
| Pedals | Platform |
| Saddle | Padded |
| Type | Bicycle |
| Weight | 7.5kg |
| Wheels | 20 inch |
| Brand Name | CK |
| Model Number | MB2016 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!