Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,20 Inch Fat ...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 10pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton,64x56x60cm |
| Finish | Sand Black |
| Valve Hole | AV Valve |
| Outer Width | 100mm |
| Color | Black |
| Spoke diameter | 13G |
| Size | 20 Inch |
| Rim Type | Single-wall |
| Hole Count | 36 Holes |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | PS95-20 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200 pieces
Price: US$25-55.00/PIECE
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 50000 pieces/month |
| Delivery Time | 30-45 days for OEM orders |
| Packaging Details | Bundle, Carton |
| Material | Aluminum Alloy |
| Hole | 36 |
| Width | 25 mm |
| Size | 20", 24" |
| Weight | 330g, 415g |
| Bike Type | BMX Race expert/Pro |
| Brand Name | Sunringle |
| Model Number | ENVY LITE |
| Certification | ISO9001, 3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 200 Pieces
Price: US$12-25.00/PIECE
| Payment Terms | T/T, Paypal,Western Union, L/C, |
| Supply Ability | 100000 pieces/month |
| Delivery Time | 3-7 days for Ready goods, 30-45 days for OEM orders |
| Packaging Details | Bundle, Carton |
| Material | Aluminum Alloy |
| Size | 24", 26" |
| Width | 39 mm |
| Inner Bead Width | 30 mm |
| Section Height | 27.5 mm |
| Weight | 760grams (26") |
| Joint | Sleeved or Welded |
| Hole Count | 32 , 36 |
| Brand Name | Sunringle |
| Model Number | MTX39 |
| Certification | ISO9001, 3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 100 PIECES
Price: US$30-60.00/PIECE
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 7 working days for ready goods, 2-3 weeks for OEM orders |
| Packaging Details | Bundle, Carton |
| MATERIAL | AL6061 |
| Brand Name | RIMSTONE |
| Model Number | RS95-1 |
| Certification | ISO9001, 3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton,64x56x60cm |
| Outer Width | 100mm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Finish | Sand Black |
| Compatibility | Fat Bike |
| Spoke diameter | 13G |
| Hole Count | 32 Holes |
| Rim Type | Single-wall |
| Valve Hole | AV Valve |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | PS95-26 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton,64x56x60cm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Rim Type | Single-wall |
| Weight | 1.1kg |
| Finish | Sand Black |
| Valve Hole | AV Valve |
| Spoke diameter | 13G |
| Color | Black |
| Outer Width | 100mm |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | PS95-26 |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Weight | 1.1kg |
| Compatibility | Fat Bike |
| Valve Hole | AV Valve |
| Hole Count | 32 Holes |
| Spoke diameter | 13G |
| Color | Black |
| Material | Aluminum Alloy |
| Rim Type | Single-wall |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | PS95-26 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: Usd25-28/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton,64x56x60cm |
| Outer Width | 100mm |
| Weight | 1.1kg |
| Size | 26 Inch |
| Hole Count | 32 Holes |
| Finish | Sand Black |
| Color | Black |
| Brake Type | Disc Brake |
| Valve Hole | AV Valve |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | PS95-26 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!