Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,Aluminum All...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2pcs
Price: 1299
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | Paypal,T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | 15-20days after receipt of payment |
| Foldable | No |
| Motor | Electric,Brushless,MID Motor |
| Battery Capacity | 36V 20Ah |
| Brakes | Disc Brakes |
| Charging Time | 4-6 hours |
| Display | LED Display |
| Fork Material | Aluminum Alloy |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Load Capacity | 120kg |
| Max Range | 130km |
| Max Speed | 25km/h |
| Motor Type | Electric |
| Power | 250W |
| Suspension | Front Suspension |
| Tire Size | 27.5 Inch |
| Weight | 21.8kg |
| Brand Name | MOSO |
| Model Number | esmart |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10 sets
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T in advance, Paypal |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton |
| Motor Type | DC Brushless Mid-Drive Motor |
| Rated Power | 700-1000 Watts |
| Voltage | 48v |
| Max. Torque | 160 N.m |
| Certificate | CE/EN14766/Rohs |
| Weight | 5.6Kg |
| Color | Black |
| Use | Electric Bike Motor |
| Brand Name | BAFANG |
| Model Number | M615 |
| Certification | ISO9001,CE,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 sets
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T in advance, Paypal |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton |
| Motor Type | DC Brushless Mid-Drive Motor |
| Rated Power | 500 Watts |
| Voltage | 43v, 48v |
| Max. Torque | 120 N.m |
| Certificate | CE/EN14766/Rohs |
| Weight | 3.7Kg |
| Rated Rotation | 115 +-6 rpm |
| Use | Electric Bike Motor |
| Brand Name | BAFANG |
| Model Number | M600/G521 |
| Certification | ISO9001,CE,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ:
Price:
| Product Name | Electric Bike Mid-Drive Motor |
| Model | MAX G330 |
| Power | 350w |
| Voltage | 36v/48v |
| Battery | Optional Lithium battery |
| Color | Matte Black |
| Motor | Mid-Drive Motor |
| Display | LCD Display |
| Brand | Bafang 8 fun |
| Brand Name | 8 FUN Bafang |
| Model Number | MAX G330 350W |
| Certification | ISO9001, EN,CE |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10sets
Price: 620/set
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | within 45days after receipt of payment |
| Packaging Details | 32x24x28cm |
| Power | 250w, 36v/43v |
| Max. Torque | 75 N.M |
| weight | 2.3kg |
| Size | 167x117x147.6mm |
| Wheel size | 20-29er |
| Usage | eroad,egravel, emtb |
| Product name | 36v 250w motor geared rear wheel electric bike conversion kit europe,ebike kit,Hub Motor,magnesium alloy wheel motor |
| Brand Name | Bafang |
| Model Number | M820 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10sets
Price: 620/set
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 20000sets/month |
| Delivery Time | within 45days after receipt of payment |
| Packaging Details | 32x24x28cm |
| Power | 250w, 36v/43v |
| Max. Torque | 75 N.M |
| weight | 2.3kg |
| Size | 167x117x147.6mm |
| Wheel size | 20-29er |
| Usage | eroad,egravel, emtb |
| Product name | 36v 250w motor geared rear wheel electric bike conversion kit europe,ebike kit,Hub Motor,magnesium alloy wheel motor |
| Brand Name | Bafang |
| Model Number | M820 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10 sets
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T in advance, Paypal |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton |
| Motor | Bafang M600 DC Brushless Mid-Drive Motor |
| Rated Power | 500 Watts |
| Rated Voltage | 43v, 48v |
| Max. Torque | 120 N.m |
| Quality Approval | CE/EN14766/Rohs |
| Rated Rotation | 115 +-6 rpm |
| Application | Emtb, Speed Emtb |
| Brand Name | BAFANG |
| Model Number | M600/G521 |
| Certification | ISO9001,CE,EN |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!