Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,4-Wheeler on...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 20 sets
Price: Negotiable
| Packaging Details | Carton |
| Product | 4-wheeler one drag four hydraulic disc brake |
| Mater Cylinder | Dual Piston Hydraulic Brake |
| Front Oil Hose | Left 1200mm, Right 1200mm |
| Rear Mater Hose | 2300 mm |
| Rear Left Hose | 1200 mm |
| Rear Right Hose | 1200 mm |
| Servo Brake | On Rear Cyclinders |
| Installation Bracket | Hole Center-Hole Center: 80mm |
| Application | ATV, 4-wheeler, gokart, karting racing |
| Style | one drag four style |
| Brand Name | RISEN |
| Model Number | RS104 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 units
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T IN ADVANCE, PAYPAL |
| Packaging Details | Carton |
| Product | 150x20mm Inverted Downhill Suspension Fork |
| Travel | 203mm(8") |
| Dropout | 150x20mm thru-axle |
| Wheel Size | 26", 27.5"/29er Compatible |
| Adjustment | Rebound, Preload/Adjust High Pressure |
| Brake | Dual Disc Brake(Post Mount) |
| Features | 203mm Invereted Downhill Fork, 150mmx20 thru-axle |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | RPG-8 |
| Certification | ISO9001,EN |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 100 pieces
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 1000 pieces per day |
| Delivery Time | 45 days after order confirmation |
| Packaging Details | Carton |
| Body Material | Cr-mo. OD=46mm, hard anodized |
| Piston | Steel, OD=40 |
| Piston Shaft | 16mm, cr-mo steel hard anoized |
| Length | 340-580mm |
| Travel | 67-180mm |
| Spring | Coil Spring, rate can be customized |
| Adjstment | Preload, Rebound adjust 40 clicks |
| Damper | Hydraulic, Nitrogen charged |
| Application | ATV/UTV/BAJA/GOKART, ETC |
| Brand Name | FASTACE |
| Model Number | BTA01AR |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50 units/
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal |
| Delivery Time | 45 days |
| Packaging Details | Carton |
| Shock | ATV/UTV/BUGGY/Gokart/Baja/Dirtbike etc |
| Length | 340-580mm |
| Travel | 67-160mm |
| Piston Pole | Hard Anodized Steel, 16mm Diameter |
| Damper | Hydraulic with Piggyback |
| Adjustment | Rebound/Compression/Preload |
| Bushing | DU/Fish Eye Bearing |
| PISTON | 40MM, |
| Brand Name | FASTACE |
| Model Number | BTA51RC |
| Certification | ISO9001,3C, CE |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 30 Pieces
Price:
| Payment Terms | T/T, Western Union, Paypal |
| Packaging Details | Carton |
| Body OD | 37mm/42mm |
| Length | 260-465mm |
| Travel | 42-145mm |
| Damper Shaft | OD 14mm/16mm, Hard anodized Chromolly |
| Adjustment | Preload/Rebound/Compression |
| Spring | Coil Spring |
| Bushing | Spherical plain bearing (fish-eyes bearing) |
| Brand Name | DNM |
| Model Number | MT-22RC |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 50 pieces
Price:
| Packaging Details | Carton |
| Length | 370-465mm |
| Shock Body | OD 42mm, Hard Anodized Chromolly Steel |
| Piston Pole | OD 14 mm,Chromolly |
| Adjustment | Preload/Rebound |
| Travel | 100-145mm |
| Spring | Coil Spring |
| Damper | Hydraulic |
| Brand Name | DNM |
| Model Number | MT-AR |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ: 100 pieces
Price: USD35-50.00/PIECE
| Payment Terms | Western Union, L/C, T/T, Paypal |
| Supply Ability | 8000000 pieces/month |
| Delivery Time | 21-35 days |
| Packaging Details | Carton |
| Length | 150-260mm |
| Travel | 25-80mm |
| Weigth | 0.3kg(260mm) |
| Adjustment | Rebound/Preload |
| Damper Shaft | Dia. 10mm ,Cr-mo |
| Shock Body | AL6061 hard anodized |
| Spring | Coil Spring |
| Application | Bicycle, Ebike, Gokart, Karting,Quad |
| Brand Name | SENSHOX |
| Model Number | BCA09AR |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
MOQ:
Price:
| Length | 260-465mm(10.24-18.31 inch) |
| Travel | 42-145mm |
| Body OD | 37/42mm |
| Damper Shaft | Hard chromed steel, 14 / 16 mm ( 0.55 / 0.63 inch |
| Adjustments | Compression / Rebound / Preload |
| Bearing | Spherical plain bearing (fish-eyes bearing) |
| Finish | High quality surface finished |
| Spring | Coil Spring |
| Brand Name | DNM |
| Model Number | MT-22RC |
| Certification | ISO9001,3C |
| Place of Origin | TAIWAN |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!