Products
Manufacturer of a wide range of products which include 17" Aluminum Frame Inner/Outer Cable Routing for Performance Womens Bike Frame,Bicycle Parts 26er/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame with Inner Cable Routing,OEM&ODM Off-...
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Head Tube | Tapered,1 1/8 1 1/2" |
| Max tire | 27.5x2.5",26x2.3" |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Rounting | Inner Cable Rounting/Outer Cable Routing |
| Application | AM |
| Oem | Acceptable |
| Axle Type | 135*10mm |
| Chain guide | ISCG05 |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 2PCS
Price: USD150/PC
| Packaging Details | 110X20X50 |
| Delivery Time | within 3days after receipt of payment |
| Payment Terms | 100% T/T in advance |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Product Name | 26/27.5er Aluminum 4x Dirt Jump Frame |
| Frt Derailleur | Post Mounted |
| Chain guide | ISCG05 |
| Frame Size | 17" |
| Seat Post Diameter | 30.8mm |
| Axle Type | 135*10mm |
| Type | AM All Mountain Hardtail Mtb Frame |
| Application | AM |
| Max tire | 26x2.5",27.5x2.3" |
| Brand Name | BOARSE |
| Model Number | G011 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 12pcs
Price: USD75/pc
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton,60x65x37cm |
| Size | S:48-56CM,M:57-59CM,L:59-62CM |
| Air vents | 25 |
| Age group | Adults |
| Packing size | 60x65x37cm |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | LA015-108 |
| Certification | CE,CPSC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 50pcs
Price: USD65/PC
| Packaging Details | 60X38X65cm |
| Delivery Time | 15 working days |
| Payment Terms | T/T and Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Type | Helmet And Protection |
| Weight | S 650g,M 730g,L 830g |
| Design | Modern |
| Age | Adult |
| Material | Shell PC+Inner EPS |
| Color | Blue Camouflage/Khaki Camouflage/Light Camouflage |
| Safety Standard | CE/EN 1078 |
| Brim | Removable |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | LA015-109 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE,CPSC |
MOQ: 12PCS
Price: USD75/PC
| Packaging Details | 60X38X65cm |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Payment Terms | T/T and Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Gender | Unisex |
| Weight | S 650g,M 730g,L 830g |
| Type | Helmet And Protection |
| Age | Adult |
| Size | S/M/L |
| Material | Shell PC+Inner EPS |
| Safety Standard | CE/EN 1078 |
| Visor Type | Removable |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | LA015-109 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE,CPSC |
MOQ: 12PCS
Price: USD110/PC
| Packaging Details | 60X38X65cm |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Payment Terms | T/T and Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Design | Modern |
| Color | Black,White |
| Ventilation | Good |
| Material | Shell PC+Inner EPS |
| Brim | Removable |
| Age | Adult |
| Visor | Yes |
| Size | S/M/L |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | MA026-127 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE,CPSC |
MOQ: 12PCS
Price: USD115/PC
| Packaging Details | 60X38X65cm |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Payment Terms | T/T and Paypal |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Gender | Unisex |
| Weight | S 650g,M 730g,L 830g |
| Color | Blue/green,White/pink,Black/yellow,Black/blue,Black/pink |
| Material | Shell PC+Inner EPS |
| Ventilation | Good |
| Age | Adult |
| Type | Helmet |
| Brim | Removable |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | MA026-125 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE,CPSC |
MOQ: 100pcs
Price: Usd30-32/pc
| Payment Terms | T/T, L/C, D/P, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 30- 45days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton ,85*380*58cm,6pcs/ctn |
| Material | ABS+EPS |
| Visor | Double visors |
| helmet size | XS(53cm-54cm),S(55cm-56cm),M(57cm-58cm),L(59cm-60cm),XL(61cm-62cm),XXL(63cm-64cm) |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | WS-202 |
| Certification | ECE,DOT |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100pcs
Price: Usd30-32/pc
| Payment Terms | T/T, L/C, D/P, Western Union |
| Supply Ability | 20000pcs/month |
| Delivery Time | within 30- 45days after receipt of payment |
| Packaging Details | carton ,85*380*58cm,6pcs/ctn |
| Material | ABS+EPS |
| Visor | Double visors |
| helmet size | XS(53cm-54cm),S(55cm-56cm),M(57cm-58cm),L(59cm-60cm),XL(61cm-62cm),XXL(63cm-64cm) |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | WS-202 |
| Certification | ECE,DOT |
| Place of Origin | China |
MOQ: 12PCS
Price: USD110/PC
| Packaging Details | 60X38X65cm |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Payment Terms | T/T and Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 50000pcs/month |
| Safety Standard | CE/EN 1078 |
| Brim Type | Removable |
| Gender | Unisex |
| Material | Shell PC+Inner EPS |
| Size | S/M/L |
| Weight | S 650g,M 750g,L 830g |
| Visor | Yes |
| Type | Helmet And Protection |
| Brand Name | BATFOX |
| Model Number | MA026-127 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CE,CPSC |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!