Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,ISD1620BSY01,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | - |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Microphone |
| Features | Automatic Gain Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Output Signal | Analog - Single Ended, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Interface | Pushbutton |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Duration | 13.3 ~ 40 Sec |
| Messaging | Single |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 40SEC 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | - |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Analog - Single Ended, Microphone |
| Features | Automatic Gain Control, Volume Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Output Signal | Analog - Single Ended, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 28-TSOP |
| Interface | Pushbutton, SPI |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width) |
| Duration | 160 ~ 480 Sec |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 480SEC 28TSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | 2.3kHz |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Analog - Differential |
| Features | Auto Mute |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Output Signal | Analog - Single Ended |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Supplier Device Package | 28-TSOP |
| Interface | SPI |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width) |
| Duration | 3 Min |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Sampling Frequency | 5.3kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 3MIN 28TSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | 1.8 ~ 3.7kHz |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Analog - Single Ended, I²S, Microphone |
| Features | Auto Mute, Automatic Gain Control, Volume Control |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Output Signal | Analog - Single Ended, I²S, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Supplier Device Package | 28-DIP |
| Interface | I²C |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Duration | 8 Min 3 Sec ~ 16 Min 6 Sec |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Sampling Frequency | 4 ~ 8kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 16MIN 6S 28DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | 1.7 ~ 3.4kHz |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Analog - Single Ended, Microphone |
| Features | Auto Mute, Automatic Gain Control, Digital Data Storage, Volume Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Signal | Analog - Single Ended, Analog Differential, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Interface | I²C |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Duration | 8 Min 44 Sec ~ 17 Min 28 Sec |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Sampling Frequency | 4 ~ 8kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 17M 28S 28SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | - |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | Analog - Single Ended, Microphone |
| Features | Automatic Gain Control, Volume Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Output Signal | Analog - Single Ended, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Interface | Pushbutton, SPI |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Duration | 140 ~ 420 Sec |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 420SEC 28SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | 3.4kHz |
| Product Status | Active |
| Input Signal | Analog - Differential |
| Features | Auto Mute |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Output Signal | Analog - Single Ended |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Interface | SPI |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Duration | 8 Min |
| Messaging | Multiple |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Base Product Number | ISD4004 |
| Sampling Frequency | 8kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Voice Record and Playback |
| Filter Pass Band | - |
| Product Status | Active |
| Input Signal | Microphone |
| Features | Automatic Gain Control |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Output Signal | Analog - Single Ended, PWM Speaker Output |
| Series | ChipCorder® |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Interface | Pushbutton |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Duration | 6.6 ~ 20 Sec |
| Messaging | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Base Product Number | ISD1610 |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Description | IC VOICE REC/PLAY 20SEC 16SOIC |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!