Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,EP1S30F1020C6NGA,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 3247 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Stratix® |
| Number of Logic Elements/Cells | 32470 |
| Supplier Device Package | 1020-FBGA (33x33) |
| Total RAM Bits | 3317184 |
| Mfr | Intel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 1.425V ~ 1.575V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of I/O | 726 |
| Package / Case | 1020-BBGA |
| Description | IC FPGA 726 I/O 1020FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 80 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | MachXO |
| Number of Logic Elements/Cells | 640 |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 1.14V ~ 1.26V |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Number of I/O | 74 |
| Base Product Number | LCMXO640 |
| Description | IC FPGA 74 I/O 100TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 427200 |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Arria 10 GX |
| Number of Logic Elements/Cells | 1150000 |
| Supplier Device Package | 1152-FCBGA (35x35) |
| Total RAM Bits | 68857856 |
| Mfr | Intel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 0.87V ~ 0.93V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of I/O | 504 |
| Package / Case | 1152-BBGA, FCBGA |
| Description | IC FPGA 504 I/O 1152FCBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 256 |
| Series | EX |
| Package | Tray |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of Gates | 6000 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 2.7V |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Number of I/O | 46 |
| Base Product Number | EX128 |
| Description | IC FPGA 46 I/O 64TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 2880 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | SX-A |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Mfr | Microchip Technology |
| Supplier Device Package | 144-TQFP (20x20) |
| Number of Gates | 48000 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.25V |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Number of I/O | 113 |
| Base Product Number | A54SX32 |
| Description | IC FPGA 113 I/O 144TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 4548 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Stratix® II GX |
| Number of Logic Elements/Cells | 90960 |
| Supplier Device Package | 1508-FBGA, FC (40x40) |
| Total RAM Bits | 4520448 |
| Mfr | Intel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 1.15V ~ 1.25V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of I/O | 650 |
| Package / Case | 1508-BBGA, FCBGA |
| Base Product Number | EP2SGX90 |
| Description | IC FPGA 650 I/O 1508FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 38000 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Cyclone® 10 GX |
| Number of Logic Elements/Cells | 104000 |
| Supplier Device Package | 484-UBGA (19x19) |
| Total RAM Bits | 8641536 |
| Mfr | Intel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 0.9V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of I/O | 188 |
| Package / Case | 484-BFBGA |
| Description | IC FPGA 188 I/O 484UBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| Number of LABs/CLBs | 264 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | MachXO2 |
| Number of Logic Elements/Cells | 2112 |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Total RAM Bits | 75776 |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 1.14V ~ 1.26V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Number of I/O | 79 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Base Product Number | LCMXO2-2000 |
| Description | IC FPGA 79 I/O 100TQFP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!