Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,MC74HC597ADG,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 74HC |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Output Type | Push-Pull |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74HC597 |
| Description | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 4000B |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Output Type | Push-Pull |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | MC14021 |
| Description | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74HC |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Output Type | Tri-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74HC595 |
| Description | IC REGISTER/LATCH 8BIT 3ST 16SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Output Type | Open Drain |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | NPIC6C595 |
| Description | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Universal |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 74ALS |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Output Type | Tri-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74ALS299 |
| Description | IC REGISTER SHIFT/STORAGE 20-DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVC |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Output Type | Push-Pull |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74LVC594 |
| Description | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Serial to Parallel |
| Product Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Output Type | Tri-State |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 64 |
| Base Product Number | NLV14517 |
| Description | IC COUNTER BINARY UP/DOWN 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers |
| Function | Serial to Parallel |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | 74HC |
| Logic Type | Shift Register |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Output Type | Tri-State |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Base Product Number | 74HC4094 |
| Description | IC 8STG SHFT/STOR BUS REG 16DIP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!