Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,TLE9250XLEXUMA1,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | CANbus |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Supplier Device Package | PG-TSON-8-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-TDFN Exposed Pad |
| Data Rate | 5Mbps |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | TLE9250 |
| Description | IC TRANSCEIVER 1/1 TSON-8 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate | 115Kbps |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | SP3082 |
| Description | IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | CANbus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Receiver Hysteresis | 200 mV |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2x3) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Data Rate | - |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | MCP2558 |
| Description | IC TRANSCEIVER 1/1 8TDFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Data Rate | 250kbps |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | SP3232 |
| Description | IC TRANSCEIVER FULL 2/2 16TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 0/1 |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Receiver Hysteresis | 15 mV |
| Supplier Device Package | 6-SOT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Data Rate | 20Mbps |
| Type | Receiver |
| Base Product Number | ISL3281 |
| Description | IC RECEIVER 0/1 SOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | LINbus |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Receiver Hysteresis | 120 mV |
| Supplier Device Package | PG-TSON-8-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 27V |
| Package / Case | 8-TDFN Exposed Pad |
| Data Rate | 20kbps |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | TLE72593 |
| Description | IC TRANSCEIVER 1/1 TSON-8 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Active |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 0/1 |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Data Rate | 52Mbps |
| Type | Receiver |
| Base Product Number | XR33180 |
| Description | IC RECEIVER 0/1 TSOT23-5 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Drivers, Receivers, Transceivers |
| Product Status | Not For New Designs |
| Protocol | CANbus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Receiver Hysteresis | 100 mV |
| Supplier Device Package | PG-DSO-8-16 |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate | 1Mbps |
| Type | Transceiver |
| Base Product Number | TLE7250 |
| Description | IC TRANSCEIVER HALF 1/1 DSO-8 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!