Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,LC4064C-25TN100C,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 64 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | ispMACH® 4000C |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Voltage Supply - Internal | 1.65V ~ 1.95V |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | 0°C ~ 90°C (TJ) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 4 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Number of I/O | 64 |
| Base Product Number | LC4064 |
| Delay Time tpd(1) Max | 2.5 ns |
| Description | IC CPLD 64MC 2.5NS 100TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 256 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | ispMACH® 4000B |
| Supplier Device Package | 256-FTBGA (17x17) |
| Voltage Supply - Internal | 2.3V ~ 2.7V |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 16 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Number of I/O | 128 |
| Base Product Number | LC4256 |
| Delay Time tpd(1) Max | 5 ns |
| Description | IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 72 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | XC9500XL |
| Mfr | AMD |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Voltage Supply - Internal | 3V ~ 3.6V |
| Number of Gates | 1600 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 4 |
| Programmable Type | In System Programmable (min 10K program/erase cycles) |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Number of I/O | 34 |
| Base Product Number | XC9572XL |
| Delay Time tpd(1) Max | 10 ns |
| Description | IC CPLD 72MC 10NS 44PLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 512 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | ispMACH® 4000C |
| Supplier Device Package | 256-FTBGA (17x17) |
| Voltage Supply - Internal | 1.65V ~ 1.95V |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 32 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Number of I/O | 208 |
| Base Product Number | LC4512 |
| Delay Time tpd(1) Max | 5 ns |
| Description | IC CPLD 512MC 5NS 256FTBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 512 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | MACH® 5 |
| Supplier Device Package | 352-SBGA (35x35) |
| Voltage Supply - Internal | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 352-LBGA |
| Number of I/O | 256 |
| Base Product Number | M5LV-512 |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5 ns |
| Description | IC CPLD 512MC 7.5NS 352SBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 128 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | MAX® 7000A |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 144-TQFP (20x20) |
| Voltage Supply - Internal | 3V ~ 3.6V |
| Number of Gates | 2500 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 8 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Number of I/O | 100 |
| Base Product Number | EPM7128 |
| Delay Time tpd(1) Max | 10 ns |
| Description | IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 256 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | ispMACH® 4A |
| Supplier Device Package | 256-FPBGA (17x17) |
| Voltage Supply - Internal | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Lattice Semiconductor Corporation |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 256-BGA |
| Number of I/O | 128 |
| Base Product Number | M4A3-256 |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5 ns |
| Description | IC CPLD 256MC 7.5NS 256FPBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Number of Macrocells | 128 |
| Product Status | Obsolete |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | MAX® 7000B |
| Mfr | Intel |
| Supplier Device Package | 100-FBGA (11x11) |
| Voltage Supply - Internal | 2.375V ~ 2.625V |
| Number of Gates | 2500 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Logic Elements/Blocks | 8 |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Package / Case | 100-LBGA |
| Number of I/O | 84 |
| Base Product Number | EPM7128 |
| Delay Time tpd(1) Max | 4 ns |
| Description | IC CPLD 128MC 4NS 100FBGA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!