Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,MAX19700ETM+ Data Acquisition IC,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Description | IC ANLG FRONT END 7.5MSPS 48TQFN |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Product Status | Obsolete |
| Package | Tray |
| Series | * |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Base Product Number | MAX197 |
MOQ:
Price:
| Description | IC AFE 3 CHAN 24BIT 30DSBGA |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 24 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 30-DSBGA |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Channels | 3 |
| Package / Case | 30-XFBGA, DSBGA |
| Base Product Number | AFE4410 |
MOQ:
Price:
| Description | IC AFE 3 CHAN 16BIT 56TSSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 16 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Power (Watts) | 755 mW |
| Number of Channels | 3 |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LM98725 |
MOQ:
Price:
| Description | ANALOG FRONT END |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 14 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 400-FCBGA (17x17) |
| Voltage - Supply, Digital | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Channels | 4 |
| Package / Case | 400-BFBGA, FCBGA |
| Voltage - Supply, Analog | - |
| Base Product Number | AFE7683 |
MOQ:
Price:
| Description | IC AFE 1 CHAN 14BIT 48SSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 14 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Voltage - Supply, Digital | 3.15V ~ 5.25V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Power (Watts) | 250 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Base Product Number | AFE1103 |
MOQ:
Price:
| Description | IC ANALOG FRONT END 20-SSOP T/R |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 16 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Voltage - Supply, Digital | 3V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Power (Watts) | 50 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply, Analog | 3V |
| Base Product Number | AD73311L |
MOQ:
Price:
| Description | IC AFE 1 CHAN 22BIT 40VQFN |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 22 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 40-VQFN (6x6) |
| Voltage - Supply, Digital | 2V ~ 3.6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply, Analog | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | AFE4490 |
MOQ:
Price:
| Description | IC AFE 6 CHAN 16BIT 28SOIC |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionAnalog Front End (AFE) |
| Number of Bits | 16 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Power (Watts) | 80 mW |
| Number of Channels | 6 |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AD73360 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!