Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,PI4MSD5V9546AZYEX,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Bus Switch |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (4x4) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Circuit | 1 x 4:1 |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | PI4MSD5 |
| Description | IC BUS SWITCH 1 X 4:1 16TQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Bus Switch |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | TC7WB |
| Supplier Device Package | 8-SSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Circuit | 2 x 1:1 |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | TC7WB66 |
| Description | IC BUS SWITCH 2 X 1:1 US8 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Crosspoint Switch |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | XStream™ |
| Supplier Device Package | 88-LFCSP (12x12) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Circuit | 1 x 12:12 |
| Package / Case | 88-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | ADN4612 |
| Description | IC CROSSPOINT SW 1X12:12 88LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Demultiplexer |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74AUP |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Circuit | 1 x 1:2 |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Base Product Number | 74AUP1G18 |
| Description | IC DEMULTIPLEXER 1 X 1:2 6TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Multiplexer |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74LVC |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Circuit | 1 x 2:1 |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC1G157 |
| Description | IC MULTIPLX 1 X 2:1 6XSON/SOT886 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Bilateral, FET Switches |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | TC7S |
| Supplier Device Package | SMV |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 12V |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | TC7S66 |
| Description | IC BILATERAL SWITCH 1 X 1:1 SMV |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Multiplexer |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74LVC |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Circuit | 1 x 2:1 |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC1G157 |
| Description | IC MULTIPLEXER 1 X 2:1 6TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74CBTLV |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Independent Circuits | 4 |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Circuit | 4 x 1:2 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | 74CBTLV3257 |
| Description | IC MUX/DEMUX 4 X 1:2 16TSSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!