Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,PI3PCIE3242AZLEX,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | PCI Express® (PCIe) |
| Supplier Device Package | 30-TQFN (2.5x4.5) |
| Applications | PCIe |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Package / Case | 30-WFQFN Exposed Pad |
| Interface | PCI Express |
| Base Product Number | PI3PCIE3242 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 30TQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Applications | Controller |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Interface | - |
| Base Product Number | USB2640 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 48QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Applications | Address Translator |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.5V |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | LTC4316 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 10MSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 128-QFP |
| Applications | PC's, PDA's |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Package / Case | 128-BQFP |
| Interface | LPC |
| Base Product Number | W83627 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 128QFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | ExtremeLo™ |
| Supplier Device Package | 128-LQFP (14x14) |
| Applications | Packet Switch, 3-Port/4-Lane |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - Supply | - |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Interface | PCI Express |
| Base Product Number | PI7C9 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 128LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Applications | Address Translator |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.5V |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | LTC4316 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 10DFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Applications | PDA's, Portable Audio/Video, Smartphones |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Interface | - |
| Base Product Number | MAX16054 |
| Description | IC INTFACE SPECIALIZED TSOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Specialized |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | isoSPI |
| Supplier Device Package | 16-MSOP |
| Applications | Isolated Communications Interface |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Interface | SPI |
| Base Product Number | LTC6820 |
| Description | IC INTERFACE SPECIALIZED 16MSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!