Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,AD9910BSVZ-REEL,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Supplier Device Package | 100-TQFP-EP (14x14) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Master fclk | 1 GHz |
| Voltage - Supply | 1.8V, 3.3V |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Base Product Number | AD9910 |
| Description | IC DDS 1GHZ 14BIT 100TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 56-LFCSP-VQ (8x8) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Master fclk | 500 MHz |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.96V |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Base Product Number | AD9911 |
| Description | IC DDS 500MHZ 10BIT 56LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Master fclk | 16 MHz |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Tuning Word Width (Bits) | - |
| Base Product Number | AD9838 |
| Description | IC DDS 16MHZ 10BIT 20LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Master fclk | 16 MHz |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Tuning Word Width (Bits) | - |
| Base Product Number | AD9838 |
| Description | IC DDS 16MHZ 10BIT 20LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-VQ (5x5) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Master fclk | 250 MHz |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Base Product Number | AD9913 |
| Description | IC DDS 250MHZ 10BIT 32LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Master fclk | 50 MHz |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Base Product Number | AD9835 |
| Description | IC DDS 50MHZ 10BIT 16TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Master fclk | 50 MHz |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Tuning Word Width (Bits) | 32 b |
| Base Product Number | AD9830 |
| Description | IC DDS 50MHZ 10BIT 48LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Direct Digital Synthesis (DDS) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Master fclk | 50 MHz |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Tuning Word Width (Bits) | 24 b |
| Base Product Number | AD5932 |
| Description | IC DDS 50MHZ 10BIT 16TSSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!