Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,ADV7188BSTZ,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 3.15V ~ 3.45V |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (14x14) |
| Voltage - Supply, Digital | 1.65V ~ 2V |
| Applications | Set-Top Boxes, Video Players, Recorders |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Type | Video Decoder |
| Base Product Number | ADV7188 |
| Description | IC DECODER VID MULTIFORM 80LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 3.3V |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 100-LQFP |
| Voltage - Supply, Digital | 3.3V |
| Applications | Multimedia |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Type | NTSC/PAL/SECAM Video Decoder |
| Base Product Number | TW9905 |
| Description | IC DECODER VID NTSC/PAL 100LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | Automotive, ADI0012 |
| Supplier Device Package | 44-MQFP (10x10) |
| Voltage - Supply, Digital | - |
| Applications | Set-Top Boxes, Video Players |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package / Case | 44-QFP |
| Type | Video Encoder |
| Base Product Number | ADV7171 |
| Description | IC ENCODER NTSC/PAL ADV 44MQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 2.6V ~ 3.46V |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Automotive |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5x5) |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V ~ 1.89V |
| Applications | Set-Top Boxes, Video Players, Displays |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Type | Video Encoder |
| Base Product Number | ADV7391 |
| Description | IC VIDEO ENCODER 32LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 2.8V, 3.3V |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-VQ (6x6) |
| Voltage - Supply, Digital | - |
| Applications | Digital Cameras, Mobile Phones, Portable Video |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Type | Video Encoder |
| Base Product Number | ADV7179 |
| Description | IC ENCODER VID NTSC/PAL 40LFCSP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 5-SSOP |
| Voltage - Supply, Digital | 1.5V, 3.3V |
| Applications | Camera |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Type | Video Encoder |
| Base Product Number | BU6520 |
| Description | IC VIDEO ENCODER AIE 48VQFPC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 18-DIP |
| Voltage - Supply, Digital | 4.75V ~ 5.25V |
| Applications | Set-Top Boxes, TV |
| Mfr | Zilog |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Type | Video Decoder |
| Base Product Number | Z8612912 |
| Description | IC CLOSED CAPTION DECODER 18-DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Encoders, Decoders, Converters |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (5x5) |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V, 3.3V |
| Applications | Cell Phones, PDA, Players |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Type | Video Decoder |
| Base Product Number | TVP5150AM1 |
| Description | IC VIDEO DECODER 8BIT 32TQFP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!