Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,SC16C752BIBS,157,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 5Mbps |
| Product Status | Active |
| Protocol | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 32-HVQFN (5x5) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | - |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 2, DUART |
| FIFO's | 64 Byte |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.5V, 3.3V, 5V |
| Base Product Number | SC16C752 |
| Description | IC DUAL UART 64BYTE 32HVQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 16Mbps |
| Product Status | Obsolete |
| Protocol | RS232 |
| Features | Internal Oscillator, Timer/Counter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 100-QFP (14x20) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | Yes |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 4, QUART |
| Package / Case | 100-BQFP |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 3.63V |
| FIFO's | 64 Byte |
| Description | IC UART FIFO 64B QUAD 100QFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 1.5Mbps |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Protocol | - |
| Features | Internal Oscillator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 2, DUART |
| FIFO's | 16 Byte |
| Package / Case | 48-TQFP |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5V |
| Base Product Number | TL16C2550 |
| Description | IC DUAL UART 16BYTE FIFO 48-TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 2Mbps |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Protocol | RS232, RS485 |
| Features | Internal Oscillator, Timer/Counter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 68-PLCC (24.23x24.23) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | Yes |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 4, QUART |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 5.5V |
| FIFO's | 128 Byte |
| Description | IC UART QUAD 2.97V - 5.5V 68PLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 1Mbps |
| Product Status | Obsolete |
| Protocol | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 80-LQFP (12x12) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 4, QUART |
| FIFO's | 16 Byte |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.25V |
| Base Product Number | TL16C |
| Description | IC ASYNC COMM ELEMENT 80-LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 5Mbps |
| Product Status | Obsolete |
| Protocol | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | Yes |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 4, QUART |
| FIFO's | 16 Byte |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Voltage - Supply | 2.5V, 3.3V, 5V |
| Base Product Number | SC16 |
| Description | IC UART QUAD 64LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 20Mbps |
| Product Status | Last Time Buy |
| Protocol | RS232, RS422, RS485 |
| Features | Internal Oscillator, Timer/Counter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | Yes |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 1, UART |
| FIFO's | 64 Byte |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 3.63V |
| Base Product Number | XR16M781 |
| Description | IC UART FIFO 64B 32QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) |
| Data Rate (Max) | 5Mbps |
| Product Status | Obsolete |
| Protocol | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| With Modem Control | Yes |
| Supplier Device Package | 32-HVQFN (5x5) |
| With Auto Flow Control | Yes |
| With IrDA Encoder/Decoder | Yes |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 2, DUART |
| FIFO's | 64 Byte |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.5V, 3.3V, 5V |
| Base Product Number | SC68 |
| Description | IC UART DUAL 32HVQFN |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!