Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,SN74GTLP1394RGYR,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Mixed Signal |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | LVTTL |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Signal | GTLP |
| Series | 74GTLP |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 16-VQFN (4x3.5) |
| Output Type | Tri-State, Inverted |
| Channel Type | Bidirectional |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Channels per Circuit | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74GTLP1394 |
| Description | IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 16VQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Voltage Level |
| Product Status | Active |
| Input Signal | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Output Signal | - |
| Series | 74ALVC |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Channel Type | Bidirectional |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - VCCB | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Channels per Circuit | 8 |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74ALVC164245 |
| Description | IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 48SSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Voltage Level |
| Product Status | Active |
| Input Signal | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Output Signal | - |
| Series | 74AVCA |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 48-TVSOP |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Channel Type | Bidirectional |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - VCCB | 1.4 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCA | 1.4 V ~ 3.6 V |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Channels per Circuit | 8 |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 74AVCA164245 |
| Description | IC TRANSLATOR BIDIR 48TVSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Mixed Signal |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | LVCMOS, LVTTL |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Output Signal | LVPECL |
| Series | 10EPT |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Channel Type | Unidirectional |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Channels per Circuit | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 10EPT20 |
| Description | IC TRANSLTR UNIDIRECTIONAL 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Voltage Level |
| Product Status | Obsolete |
| Input Signal | - |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Output Signal | - |
| Series | - |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Output Type | Open Drain |
| Channel Type | Bidirectional |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - VCCB | 1 V ~ 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Channels per Circuit | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | GTL2002 |
| Description | IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Voltage Level |
| Product Status | Active |
| Input Signal | - |
| Features | Configurable Gate Logic Functions |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | 74AUP |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Output Type | Single-Ended |
| Channel Type | Unidirectional |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - VCCB | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCA | 1.8 V ~ 2.7 V |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1T97 |
| Description | IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Voltage Level |
| Product Status | Active |
| Input Signal | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Output Signal | - |
| Series | 74AVCH |
| Data Rate | 500Mbps |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Channel Type | Bidirectional |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - VCCB | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCA | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74AVCH1T45 |
| Description | IC TRANSLATOR BIDIR SOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters |
| Translator Type | Mixed Signal |
| Product Status | Active |
| Input Signal | LVPECL |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Output Signal | LVTTL |
| Series | 100ELT |
| Data Rate | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Non-Inverted |
| Channel Type | Unidirectional |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Channels per Circuit | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 100ELT23 |
| Description | IC TRANSLTR UNIDIRECTIONAL 8SOIC |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!