Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,MTCH1010-V/SN,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | - |
| Product Status | Active |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| LED Driver Channels | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | - |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Interface | - |
| Resolution | - |
| Proximity Detection | - |
| Base Product Number | MTCH1010 |
| Number of Inputs | - |
| Description | IC PROXIMITY DETECTOR |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons, Slider |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | IQ Switch® ProxFusion® |
| Supplier Device Package | 11-WLCSP (1.48x1.08) |
| LED Driver Channels | 3 |
| Mfr | Azoteq (Pty) Ltd |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 171.76µA |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.5V |
| Package / Case | 11-XFBGA, WLCSP |
| Interface | I²C |
| Resolution | - |
| Proximity Detection | Yes |
| Description | 3 CHANNEL CAPACITIVE SENSOR, IND |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | Up to 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 8-UDFN (3x3) |
| LED Driver Channels | Up to 2 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 80mA |
| Voltage - Supply | 2.05V ~ 3.6V |
| Package / Case | 8-UDFN Exposed Pad |
| Interface | Open Drain |
| Resolution | - |
| Proximity Detection | Yes |
| Base Product Number | MTCH102 |
| Description | IC PROXIMITY DETECTOR 8UDFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons |
| Product Status | Active |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| LED Driver Channels | 3 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 500µA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Interface | I²C, SMBus |
| Resolution | - |
| Proximity Detection | Yes |
| Base Product Number | CAP1133 |
| Number of Inputs | 3 |
| Description | IC TOUCH SENSOR/LED DRVR 10DFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 72 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | ProxSense® |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x4) |
| LED Driver Channels | - |
| Mfr | Azoteq (Pty) Ltd |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 80mA |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Package / Case | 28-UFQFN |
| Interface | I²C |
| Resolution | 8 b |
| Proximity Detection | Yes |
| Base Product Number | IQS572 |
| Description | 72CH. TRACKPAD/TOUCH SCREEN CONT |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | Up to 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| LED Driver Channels | Up to 8 |
| Mfr | Semtech Corporation |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 600µA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Interface | I²C |
| Resolution | - |
| Proximity Detection | Yes |
| Base Product Number | SX95 |
| Description | IC CTLR TOUCH KEY 8CH 24-TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons, Slider, Wheel |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | Up to 64 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | QMatrix™ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| LED Driver Channels | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 13mA |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Package / Case | 44-TQFP |
| Interface | SPI |
| Resolution | 11 b |
| Proximity Detection | No |
| Base Product Number | AT42QT2640 |
| Description | 64 CHANNEL QMATRIX FMEA EN60730 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor, Capacitive Touch |
| Type | Buttons |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | Up to 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | QProx™, QTouch™ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 28-DIP |
| LED Driver Channels | Up to 4 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Package / Case | 28-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Interface | - |
| Resolution | 14 b |
| Proximity Detection | Yes |
| Description | IC SENSOR 4KEY 5V 5MA SGL 28DIP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!