Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,LTC4309CDE#TRPBF,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Input | 2-Wire Bus |
| Delay Time | - |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x3) |
| Type | Buffer, Accelerator |
| Applications | I²C - Hotswap |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Current - Supply | 7mA |
| Number of Channels | 2 |
| Signal Conditioning | - |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Output | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Capacitance - Input | 10 pF |
| Base Product Number | LTC4309 |
| Description | IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 12DFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 5Gbps |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | ReDriver™ |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Delay Time | 305ps |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | USB 3.0 |
| Operating Temperature | - |
| Current - Supply | 125mA |
| Number of Channels | 1 |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | CML |
| Input | CML |
| Base Product Number | PI3EQX7502 |
| Description | IC REDRIVER USB 3.0 5GBPS 24TQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 400Mbps |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Input | LVTTL |
| Delay Time | 2.2ns |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Applications | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Current - Supply | 23mA |
| Number of Channels | 1 x 1:4 |
| Signal Conditioning | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | LVDS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Capacitance - Input | 3 pF |
| Base Product Number | 65LVDS105 |
| Description | IC MULTIPLEXER 1CH 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Input | 2-Wire Bus |
| Delay Time | - |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Type | Buffer, Accelerator |
| Applications | I²C - Hotswap |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Current - Supply | 6mA |
| Number of Channels | 2 |
| Signal Conditioning | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Output | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Capacitance - Input | 10 pF |
| Base Product Number | LTC4304 |
| Description | IC ACCELERATR I2C HOTSWAP 10MSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 4Gbps |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Mfr | Texas Instruments |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Delay Time | 460ps |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 40mA |
| Number of Channels | 1 |
| Signal Conditioning | - |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.6V |
| Output | LVDS |
| Input | PECL |
| Base Product Number | SN65L |
| Description | IC REDRIVER 1CH 4GBPS 8WSON |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 3.2Gbps |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | ReDriver™ |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Delay Time | 2.0ns |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | SATA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | - |
| Number of Channels | 2 |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.5V, 1.8V |
| Output | CML |
| Input | CML |
| Base Product Number | PI2EQX3211 |
| Description | IC REDRIVER SATA 2CH 20SSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Supplier Device Package | 12-X2QFN (1.6x1.6) |
| Delay Time | 0.5ns |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | USB 3.0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 57mA |
| Number of Channels | 1 |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output De-Emphasis |
| Package / Case | 12-XFQFN |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V |
| Output | - |
| Input | - |
| Base Product Number | PTN36 |
| Description | IC REDRIVER USB 3.0 1CH 12X2QFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Buffers, Repeaters, Splitters |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Input | 2-Wire Bus |
| Delay Time | - |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Type | Buffer, Accelerator |
| Applications | I²C |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Current - Supply | 5.9mA |
| Number of Channels | 2 |
| Signal Conditioning | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Output | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Capacitance - Input | 10 pF |
| Base Product Number | LTC4302 |
| Description | IC ACCELERATOR I2C 2CH 10MSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!