Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,AC1226,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Output Type | Thermocouple |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 80 µA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Type | Thermocouple Conditioner |
| Base Product Number | AC1226 |
| Description | IC THERMOCOUPLE COMPENSATOR 8DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Output Type | Logic |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Input Type | Logic |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Type | CCD Signal Processor, 10-Bit |
| Base Product Number | AD9843A |
| Description | IC CCD SIGNAL PROC 10BIT 48-LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Output Type | SPI |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Base Product Number | LTC2983 |
| Description | IC SENSOR THERMAL |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Output Type | - |
| Mfr | Lumissil Microsystems |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 173 µA |
| Input Type | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Type | Capacitive Sensor |
| Base Product Number | IS31SE5104 |
| Description | IC TOUCH SENSOR CAP 4CH 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Output Type | Voltage |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Current - Supply | 4 µA |
| Input Type | Photoelectric |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Type | Smoke Detector |
| Base Product Number | RE46C145 |
| Description | IC SMOKE DETECTOR CMOS 16-SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Output Type | Voltage |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Current - Supply | 90 µA |
| Input Type | Ionization |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Type | Horn Driver |
| Base Product Number | RE46C114 |
| Description | IC SMOKE DETECTOR ION 8DIP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x4) |
| Output Type | Voltage |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 1.6 mA |
| Input Type | Voltage |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Type | Signal Conditioner |
| Base Product Number | PGA308 |
| Description | IC PROG SENSOR SGL COND 10SON |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Sensor and Detector Interfaces |
| Product Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Output Type | - |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 2.5 mA |
| Input Type | - |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Type | Sensor Conditioner |
| Base Product Number | MAX1454 |
| Description | IC PRECISION SIGNAL COND 16TSSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!