Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,DM355SZCEA135,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Digital Media System-on-Chip (DMSoC) |
| Product Status | Obsolete |
| On-Chip RAM | 56kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | TMS320DM3x, DaVinci™ |
| Clock Rate | 135MHz |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Supplier Device Package | 337-BGA (13x13) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TC) |
| Package / Case | 337-LFBGA |
| Interface | ASP, I²C, SPI, UART, USB |
| Voltage - Core | 1.30V |
| Non-Volatile Memory | ROM (8kB) |
| Base Product Number | DM355S |
| Description | IC DGTL MEDIA PROCESSOR 337NFBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed Point |
| Product Status | Obsolete |
| On-Chip RAM | 80kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bag |
| Series | ADSP-21xx |
| Clock Rate | 75MHz |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Interface | Host Interface, Serial Port |
| Voltage - Core | 2.50V |
| Non-Volatile Memory | External |
| Base Product Number | ADSP-2185M |
| Description | IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed Point |
| Product Status | Active |
| On-Chip RAM | 116kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | Blackfin® |
| Clock Rate | 400MHz |
| Voltage - I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP-EP (24x24) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Package / Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Interface | I²C, PPI, SPI, SPORT, UART/USART |
| Voltage - Core | 1.30V |
| Non-Volatile Memory | External |
| Base Product Number | ADSP-BF512 |
| Description | IC DSP 16/32B 400MHZ LP 176LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed Point |
| Product Status | Not For New Designs |
| On-Chip RAM | 240kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | TMS320DM643x, DaVinci™ |
| Clock Rate | 600MHz |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Supplier Device Package | 376-BGA (23x23) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 90°C (TJ) |
| Package / Case | 376-BBGA Exposed Pad |
| Interface | HPI, I²C, McASP, McBSP, PCI, UART, 10/100 Ethernet MAC |
| Voltage - Core | 1.05V, 1.20V |
| Non-Volatile Memory | ROM (64kB) |
| Base Product Number | TNETV1644 |
| Description | TNETV1644ZDU6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed Point |
| Product Status | Obsolete |
| On-Chip RAM | 1.03MB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | TMS320C6414T/15T/16T |
| Clock Rate | 600MHz |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Supplier Device Package | 532-FCBGA (23x23) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Package / Case | 532-BFBGA, FCBGA |
| Interface | Host Interface, McBSP, PCI, UTOPIA |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Non-Volatile Memory | External |
| Base Product Number | TMS320 |
| Description | IC DSP FIXED-POINT 532FCBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed Point |
| Product Status | Active |
| On-Chip RAM | 240kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | TMS320C642x |
| Clock Rate | 500MHz |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Supplier Device Package | 376-BGA (23x23) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 90°C (TJ) |
| Package / Case | 376-BBGA Exposed Pad |
| Interface | EBI/EMI, HPI, I²C, McASP, McBSP, UART, 10/100 Ethernet MAC |
| Voltage - Core | 1.05V, 1.20V |
| Non-Volatile Memory | ROM (64kB) |
| Base Product Number | TMS320 |
| Description | IC FIXED-POINT DSP 376-BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | * |
| Supplier Device Package | 240-NFBGA (15x15) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package / Case | 240-LFBGA |
| Description | IC DSP FIXED-POINT 240BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Fixed/Floating Point |
| Product Status | Obsolete |
| On-Chip RAM | 384kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | SHARC® |
| Clock Rate | 333MHz |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 144-LQFP Exposed Pad |
| Interface | DAI, SPI |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Non-Volatile Memory | ROM (512kB) |
| Base Product Number | ADSP-21364 |
| Description | IC DSP 32BIT 333MHZ 144LQFP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!