Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,ICL7107CM44Z 3.5 Digit Data Acquisition Chip 5V,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Description | IC DISPLAY DRVR 3.5DIGIT 44MQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 3.5 Digit |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Supplier Device Package | 44-MQFP (10x10) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Data Interface | - |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-QFP |
| Voltage - Supply | 5V |
| Type | Display Driver |
| Base Product Number | ICL7107 |
MOQ:
Price:
| Description | IC ANLG MON/CTL 12B 200K 40WQFN |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 200k |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (6x6) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Data Interface | SPI |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 8 |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3V, 5V |
| Type | Analog Monitor/Control Circuit |
| Base Product Number | AMC7823 |
MOQ:
Price:
| Description | IC DAS/ADC 12BIT 46.5K 20DIP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 46.5k |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Data Interface | Serial, Parallel |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels | 8 |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | ±5V, 5V |
| Type | Data Acquisition System (DAS), ADC |
| Base Product Number | LTC1294 |
MOQ:
Price:
| Description | IC DAS 12BIT 133K 20SOIC |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 133k |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 8 |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Type | Data Acquisition |
| Base Product Number | MAX186 |
MOQ:
Price:
| Description | IC DAS/ADC 10BIT 133K 20SSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 133k |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Data Interface | MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels | 8 |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | ±5V |
| Type | Data Acquisition System (DAS), ADC |
| Base Product Number | MAX192 |
MOQ:
Price:
| Description | IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 8SOIC |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 78.1k |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-IC |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Data Interface | Serial |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Type | Isolated Module |
| Base Product Number | ADUM7701 |
MOQ:
Price:
| Description | IC VIDEO DAC 10BIT 240M 48HTQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 240M |
| Supplier Device Package | 48-HTQFP (7x7) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Data Interface | Parallel |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels | 3 |
| Package / Case | 48-PowerTQFP |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2V, 3V ~ 3.6V |
| Type | Video DAC |
| Base Product Number | THS8135 |
MOQ:
Price:
| Description | IC DAC/AUDIO 16BIT 28DIP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Data AcquisitionADCs/DACs - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Supplier Device Package | 28-DIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Data Interface | Parallel |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels | 14 |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Voltage - Supply | ±4.75V ~ 15.75V |
| Type | DAC, Audio |
| Base Product Number | PCM54 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!